Արայիկ Հարությունյանն աշխատանքային այցով մեկնել է ԱՄՆ
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ամերիկահայ ճարտարագետների և գիտնականների միության նախագահ Ջոն Էմանուել Շիրաջյանի հրավերով հունվարի 15-19-ը ՀՀ կրթության և գիտության նախարարի պաշտոնակատար Արայիկ Հարությունյանն աշխատանքային այցով մեկնել է Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կրթության և գիտության նախարարությունից, Արայիկ Հարությունյանը կմասնակցի Կալիֆոռնիա նահանգի Գլենդել քաղաքում կայանալիք միության 35-րդ համագումարին, որի ընթացքում նախատեսվում է նաև աշխարհահռչակ գիտնական Յուրի Հովհաննիսյանին հանձնել Վիկտոր Համբարձումյանի անվան 2018 թվականի մրցանակ:
ԿԳ նախարարի պաշտոնակատարը կայցելի Հարավային Կալիֆոռնիայի համալսարան և Լոս Անջելեսի կալիֆոռնյան համալսարան /UCLA/, ինչպես նաև Լոս Անջելեսի հայկական դպրոցներ, հանդիպումներ կունենա դրանց ղեկավար կազմի, աշակերտների և ծնողների հետ: Արայիկ Հարությունյանն այցի ընթացքում կհանդիպի նաև ամերիկահայ գիտնականների, կրթության ոլորտի մասնագետների և քաղաքային իշխանությունների ներկայացուցիչների հետ: Հանդիպումների ընթացքում ակնկալվում են հետագա համագործակցության ընդլայնմանն ուղղված մի շարք գործնական առաջարկներ և քննարկումներ:

Acting minister of education and science departs for US on working visit
YEREVAN, JANUARY 16, ARMENPRESS. Acting minister of education and science Arayik Harutyunyan departed for the United States on a working visit at the invitation of President of the Union of Armenian Engineers and Scientists of America (AESA) John-Emmanuel Shirajian, the ministry told Armenpress.
The acting minister will participate in the 35th Annual AESA Gala in the city of Glendale during which world-renowned scientist Yury Oganesyan will be handed over with the 2018 award named after Viktor Hambardzumyan.
Arayik Harutyunyan will also visit the University of Southern California and the UCLA, as well as the Armenian schools in Los Angeles, will meet with the teaching staff, students and their parents. During the visit the acting minister will also meet with American-Armenian scientists, education specialists and representatives of the city authorities.