Աննա Հակոբյանի նախաձեռնությամբ 800 երեխա մասնակցել է ամանորյա միջոցառմանը
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատարի տիկին Աննա Հակոբյանի նախաձեռնությամբ, սահմանամերձ գյուղերում բնակվող, սոցիալապես անապահով ընտանիքների, հաշմանդամություն ունեցող, քաղցկեղով և շաքարային դիաբետով հիվանդ, Արցախյան հերոսամարտին զոհված և անհայտ կորած ազատամարտիկների թոռնիկների, 2016 թվականի Ապրիլյան մարտական գործողությունների հետևանքով զոհված զինծառայողների, սիրիահայ և Խարբերդի մասնագիտացված մանկատան ավելի քան 800 երեխա դեկտեմբերի 22-ին այցելել են Գաբրիել Սունդուկյանի անվան ազգային ակադեմիական թատրոն՝ «Սառցե սիրտ»-ը մանկական ամանորյա ներկայացումը դիտելու համար:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ներկայացումից հետո, ամանորյա միջոցառումների շրջանակում, երեխաների խմբերն ուղևորվել են մայրաքաղաքում գործող տարբեր զվարճանքի վայրեր, որտեղ նրանց ժամանցն ու սնունդը անվճար կամ մասնակի անվճար ապահովել են «Rossia mall», «Rio mall» ,«Yerevan mall», «Նեպտուն», «Տաշիր պիցցա», «Cityzen», «Փոքրիկ Էյնշետյն» կազմակերպությունները: «Շնորհակալություն ենք հայտնում նրանց երեխաների ժամանցը ապահովելու համար»,- նշել են Աննա Հակոբյանի գրասենյակից:

По инициативе  Анны Акопян 800 детей приняли участие  в новогоднем празднике
По инициативе супруги и.о. премьер-министра РА Никола Пашиняна, председателя Совета попечителей благотворительного фонда «Мой шаг» Анны Акопян, 800 детей из социально необеспеченных семей, детей с инвалидностью, больных диабетом, внуков участников Арцахской войны, погибших и пропавших без вести, погибших в ходе Апрельской войны, сирийских армян и воспитанников специального детдома в Харберде 22 декабря посетили Национальный академический театр им. Сундукяна, где посмотрели спектакль «Ледяное сердце».
Как передает Арменпресс, после спектакля, в рамках новогоднего мероприятия, дети разошлись по разным развлекательным местам столицы, где с накрытыми столами (с бесплатной или частично оплаченной едой) их встретили и доставили радость организации Rossia mall, Rio mall, Yerevan mall, «Нептун», «Ташир пицца», Cityzen, «Маленький Эйнштейн».