Աննա Հակոբյանը թիվ 1 տուն-ինտերնատում բնակվող տարեցների հետ տոնեց Ամանորն ու Սուրբ ծնունդը
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատարի տիկին Աննա Հակոբյանն այցելեց թիվ 1 տուն-ինտերնատ ՝շնորհավորելու ինտերնատում բնակվող տարեցների գալիք Ամանորն ու Սուրբ ծնունդը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ վարչապետի պաշտոնակատարի տիկինը նշեց, որ տուն-ինտերնատի ընտրությունը պատահականության սկզբունքով է եղել: «Եթե կարողանայի բոլորն այցելել, շատ լավ կլիներ: Ամանորն ու Սուրբ ծնունդը տարվա այն ժամանակահատվածն է, երբ պետք է մեր շուրջը նայենք և մեր ուշադրության կարիքն ունեցողներին փորձենք ուրախացնել, որպեսզի տարին ուրախ նոտայով ավարտվի»,- ասաց նա:
Աննա Հակոբյանի խոսքով՝ իրենք տուն-ինտերնատի բնակիչներին տեղական արտադրության նվերներ են բերել: «Տեղական արտադրողները արձագանքել են մեր առաջարկին: Նվերները տատիկ-պապիկների հարմար նախատեսված հագուստ է՝ գուլպաներ, ժակետներ, և այլն»,- նկատեց նա:
Աննա Հակոբյանը մի սեղանի շուրջ շփվեց տարեցների հետ, պատասխանեց նրանց հետաքրքրող հարցերին: Տուն-ինտերնատի բնակիչները վարչապետի պաշտոնակատարի տիկնոջ հետ երգ ու պարով նշեցին ուրախ օրը:
Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարի տեղակալ Զարուհի Բաթոյանն էլ տարեցներին մաղթեց առողջություն, ցանկացավ, որ նրանք ապրեն արժանապատիվ ծերություն և ունենան բոլոր այն ծառայությունները, որոնց կարիքն իրենք ունեն այս կյանքն ապրելու համար: «Ես ցանկանում եմ, որ դուք ապրեք այնպիսի մթնոլորտում, որտեղ միշտ ջերմություն լինի: Մեր առաջիկա ծրագրերն ուղղված են լինելու հատկապես այն ծառայությունների ստեղծմանը, որպեսզի մարդիկ կարողանան ապրել իրենց համայնքում և կապը պահպանել ընտանիքի հետ»,- նշեց նա:

YEREVAN, DECEMBER 20, ARMENPRESS. Acting prime minister’s spouse Anna Hakobyan today visited Nursing Home N1 to congratulate the upcoming New Year and Christmas of the elderly people living there, reports Armenpress.
Mrs. Hakobyan said the Nursing Home has been selected randomly. “It would be much better if I managed to visit all nursing homes. New Year and Christmas are the period of the year when we must look around and try to make those, who need our attention, happy so that the year will end in a happy note”, she said.
She informed that they have taken with them gifts of local production for the nursing home residents. “The local producers reacted to our proposal. The gifts are clothes designed for grandmothers and grandfathers”, she said.
Anna Hakobyan talked to the elderly and answered to their questions. They celebrated the day with song and dance.
Deputy minister of labor and social affairs Zaruhi Batoyan wished good health to the elderly people. “I want you to live in an environment where there is always warmth. Our future programs will be directed for the creation of such services so that people will be able to live in their community and keep ties with the family”, she said.