Ալեն Սիմոնյանի կարծիքով՝ ՀՀԿ-ի քարոզարշավը կառուցված է ՔՊ-ին քննադատելու վրա
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱԺ «Ելք» խմբակցության պատգամավոր, «Իմ քայլը» դաշինքի ցուցակով առաջադրված թեկնածու Ալեն Սիմոնյանի կարծիքով՝ ՀՀԿ-ի քարոզարշավը կառուցված է «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությանը և դրա ղեկավարին քննադատելու վրա:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Սիմոնյանը նման տեսակետ հայտնեց ԱԺ-ում լրագրողների հետ ճեպազրույցում՝ անդրադառնալով դիտարկմանը, թե «Իմ քայլը» դաշինքն անընդհատ քննադատում է ՀՀԿ-ին։
«Իսկ ՀՀԿ-ն և մյուս կուսակցություններն ինչի՞ վրա են կառուցել իրենց քարոզարշավը: Նրանք կառուցել են մեզ քննադատելու վրա: Իրենց նյութերը կառուցված են մեզ քննադատելու վրա՝ Նիկոլ Փաշինյանի մի ասածն այսպես-այնպես փոխելով»,-ասաց Սիմոնյանը:
Նրա խոսքով՝ 25 տարվա ընթացքում ՀՀԿ-ն ղեկավարել է երկիրը, և նորմալ է, որ «Իմ քայլը» դաշինքի կողմից հենց այդ ուղղությամբ է քննադատություն հնչում։ Սիմոնյանը վստահություն հայտնեց, որ ընտրությունից հետո հանրապետականների նկատմամբ քննադատությունը կպակասի: «Քանի որ վստահ եմ, որ ՀՀԿ-ն այլևս ներկայացված չի լինելու ԱԺ-ում»,-ասաց Սիմոնյանն ու հավելեց՝ ժողովուրդը նման սխալ այլևս չի գործի:

HHK’s campaign is built on criticizing Civil Contract Party, says MP Alen Simonyan
YEREVAN, DECEMBER 4, ARMENPRESS. Member of Parliament from the Yelk faction Alen Simonyan, who is running for parliament in the general election from the My Step bloc, says that the campaign of the HHK (Republican Party) is built on criticizing the Civil Contract Party and its leader.
Simonyan was speaking to reporters today in parliament when a journliast argued that the My Step bloc is constantly criticizing the HHK.
“And on what have the HHK and other parties built their campaigns? They’ve built it on criticizing us. Their materials are built on criticizing us, by [manipulating] Nikol Pashinyan’s words,” Simonyan said.
He said that the HHK has ruled the country for 25 years, and it is normal that the critisizm is in this very direction from the My Step bloc.
He expressed certainty that after the election the criticism toward the HHK will decrease, “because I am sure that the HHK will no longer be represented in parliament”.