Ալեն Սիմոնյանի կարծիքով`առաջիկա ընտրություններում ՀՀԿ-ին ընտրողներն անմիջականորեն ձայն են տալու Սերժ Սարգսյանին
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱԺ «Ելք» խմբակցության պատգամավոր Ալեն Սիմոնյանի կարծիքով, ՀՀ նախկին նախագահ, Հանրապետական կուսակցության նախագահ Սերժ Սարգսյանը խորհրդարանական ընտրություններում մեծ խնդիր է առաջացնելու հանրապետականների համար:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` Սիմոնյանը նման կարծիք հայտնեց ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում` անդրադառնալով ՀՀԿ խմբակցության պատգամավորների` Նիկոլ Փաշինյանին ուղղված դիտարկումներին:
«Հանրապետականները թող զբաղվեն իրենց կուսակցության ղեկավարով` Սերժ Սարգսյանով, որը մեծ խնդիր է առաջացնելու իրենց համար գալիք ընտրությունների ժամանակ: Այսինքն` յուրքանչյուր մարդ, ով ընտրելու է Հանրապետական կուսակցությանը, անմիջականորեն ձայն է տալու Սերժ Սարգսյանին: Իրենք թող զբաղվեն մի քանի անգամ հեռացած, բայց, այնուամենայնիվ, մնացած ղեկավարից ազատվելով, քան Նիկոլ Փաշինյանով»,-ասաց Սիմոնյանը:
Անդրադառնալով ՀՀԿ խմբակցության պատգամավորների այն դիտարկումներին, թե Նիկոլ Փաշինյանի նշակումները խոսում են այն մասին, որ նախկինում համատարած կոռուպցիա չի եղել, պատգամավորը շեշտեց, որ իրենք չեն ասել, թե ողջ հիմնարկները Հայաստանում կոռումպացված են: «Բոլոր հիմնարկներում կան աշխատողներ, ովքեր կոռումպացված չեն, արհեստավարժ մասնագետներ են: Մենք ասել ենք, որ կադրային ջարդ չենք անելու»,-ասաց Սիմոնյանն ու որպես օրինակ բերեց ոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանին:
Նրա շեշտեց` բոլորին չի կարելի ընդհանրական գնահատական տալ, չի կարելի ասել, թե բոլոր հանրապետականները վատն են, բոլոր ոստիկանները վատն են: «Հայաստանում տեղի է ունեցել սիրո և համերաշխության հեղափոխություն: Իսկ ասֆալտին են փռվում նրանք, ովքեր համարում են, թե վեր են օրենքից, վեր են հասարակ քաղաքացիներից»,-եզրափակեց պատգամավորը:

Anyone voting for Republicans will directly cast ballot for Serzh Sargsyan, argues Yelk MP Alen Simonyan
YEREVAN, NOVEMBER 22, ARMENPRESS. Yelk faction MP Alen Simonyan argues that former President of Armenia Serzh Sargsyan, the incumbent chairman of the HHK (Republican Party of Armenia), will cause great problems for the Republicans in the upcoming general election.
Simonyan was speaking at a press briefing in parliament in response to arguments by Republicans addressed to caretaker Prime Minister Nikol Pashinyan.
“Republicans ought to deal with their party leader, Serzh Sargsyan, who will cause a great problem for them during the upcoming election. Meaning anyone who will vote for the Republican Party, will directly give a vote for Serzh Sargsyan. Let them [HHK] deal with relieving [themselves] from the leader that left a number of times, but, nevertheless, remained,” Simonyan said.
Addressing the arguments of Republicans that claimed that Pashinyan’s appointments show that there was no widespread corruption in the past, Simonyan emphasized that they have never said that all agencies in the country are corrupt.
“There are employees in all agencies who aren’t corrupt, who are professionals. We’ve said that we won’t commit a personnel slaughter,” he said, mentioning national Police Chief Colonel Valery Osipyan as an example.
Simonyan said that everyone shouldn’t get a generalized assessment, and that it can’t be said that all Repuvlicans are bad, or all police officers are bad. “A revolution of love and solidarity took place in Armenia. Those who consider themselves to be above the law and ordinary citizens are the ones that will be laid down on the asphalt,” he said, referring to an earlier speech of Pashinyan who said that criminals will be tackled and brought to justice.