Իսրայելի պաշտպանության նախարարը ժամանել է Ադրբեջան՝ բանակցելու Ալիեւի եւ ուժային գերատեսչությունների ղեկավարների հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իսրայելի պաշտպանության նախարար Ավիգդոր Լիբերմանը ժամանել Է Ադրբեջան՝ հանդիպելու երկրի նախագահ Իլհամ Ալիեւի եւ ուժային գերատեսչությունների ղեկավարների հետ, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով BBC-ին:
Ինչպես նշում են փորձագետները, Ադրբեջանը լավ հարաբերություններ ունի Իսրայելի հետ եւ վաղուց Է իսրայելական զենք գնում: Նրանց կարծիքով՝ այս այցը նույնպես կապված Է նման համագործակցության հերթական փուլի հետ: Ավիգդոր Լիբերմանը սեպտեմբերի 12-ին եւ 13-ին այցով եղել Է Վրաստանում, իսկ այնուհետեւ ժամանել Է Ադրբեջան՝ հանդիպելու այդ երկրների նախագահների, պաշտպանության նախարարների եւ հետախուզական ծառայությունների ղեկավարների հետ:
Ադրբեջանի պաշտոնական պետական գործակալությունը՝ AzerTag-ը, եւ երկրի պաշտպանության նախարարությունն առայժմ չեն հրապարակում հանդիպման մանրամասնությունները, եւ BBC-ին չի հաջողվել դրանք պարզել ո՛չ նախարարությունից, ո՛չ Էլ նախագահի վարչակազմից:

Азербайджан хочет больше оружия из Израиля
Министр обороны Израиля Авигдор Либерман прибыл в Азербайджан для встречи с президентом страны Алиевым и главами силовых ведомств, сообщает Арменпресс со ссылкой на BBC.
Азербайджан - одна из редких мусульманских стран, у которых хорошие отношения с Израилем, и она давно покупает израильское оружие. Эксперты считают, что и этот визит связан с очередным этапом такого сотрудничества.
Министр обороны Израиля Авигдор Либерман 12 и 13 сентября совершил визит в Грузию, а затем в Азербайджан для встреч с президентами, министрами обороны и главами служб разведок этих стран.
Официальное государственное агентство AzerTag и министерство обороны Азербайджана пока не разглашают подробности встречи, и Би-би-си не удалось выяснить их ни у министерства, ни у администрации президента.