«Շանթ 2018». Թուրքիայի սահմանից պայմանական ահաբեկիչներ են ներխուժել Հայաստան
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Շանթ 2018» հրամանատարաշտաբային զորավարժության շրջանակում պայմանականորեն Թուրքիայի սահմանից փախստականների հետ ահաբեկիչներ են ներխուժել Հայաստան: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին սեպտեմբերի 11-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում տեղի ունեցած մամուլի ասուլիսի ընթացքում լրագրողներին հայտնեց ՀՀ պաշտպանության փոխնախարար Գաբրիել Բալայանը:
«Ունենք որոշակի առաջխաղացում Թուրքիայի սահմանից: Փախստականների խումբ է ներխուժել, որոնց մեջ կան նաև ահաբեկիչներ, որոնք փորձում են ապակայունացնել իրավիճակը»,- նշեց փոխնախարարը:
Գաբրիել Բալայանի խոսքով՝ ՀՀ-ն համագործակցում է Թուրքիայի սահմանին հերթապահություն իրականացնող Ռուսաստանի Դաշնության սահմանապահ զորքերի հետ՝ չեզոքացնելու այդ վտանգը:

YEREVAN, SEPTEMBER 11, ARMENPRESS. In the sidelines of “Shant-2018” drills conditional terrorists have invaded into Armenia together with refugees from the Turkish border, ARMENPRESS reports Deputy Defense Minister Gabriel Balayan told the reporters during a press conference at the Defense Ministry on September 11.
“There is some advance from the Turkish border. A group of refugees has invaded in, among whom there are also terrorists trying to destabilize the situation”, the Deputy Minister said.
According to Balayan, Armenia cooperates with the Russian frontier troops on duty on the border with Turkey to neutralize the threat.