Սաակաշվիլին մեկնաբանել է Նիկոլ Փաշինյանի քաղաքականությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՕԳՈՍՏՈՍՒ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վրաստանի նախկին նախագահ Միխեիլ Սաակաշվիլին մեկնաբանել է Հայաստանում տիրող իրավիճակը և վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի քաղաքականությունը: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, Эхо Москвы ռադիոկայանին տվածհարցազրույցումՍաակաշվիլին ընդգծել է, որ Նիկոլ Փաշինյանն ամեն ինչ ճիշտ է անում:
Վրաստանի նախկին նախագահը կարծիք է հայտնել, որ Նիկոլ Փաշինյանը պետք է ամբողջովին փոխի համակարգը: Նա նաև նշել է, որ Փաշինյանը պետք է ժամանակին ցրեր խորհրդարանը, սակայն հավելել է, որ դրա համար դեռ ուշ չէ:
«Ավելի լավ է, որ նա սովորի մեր սխալների վրա: Պետք չէ, որ նա սեփական սխալները գործի, որովհետև նրա հաջողությունից նաև կախված է մեր բոլորիս հաջողությունը»,-հավելել է Սաակաշվիլին:
Վրաստանի նախկին նախագահը նշել է, որ Հայաստանի վարչապետին կարկառուն մարդ է համարում, և նշել է, որ նա պետք է արագացնի անցկացվող բարեփոխումները, և քանի դեռ կա ժողովրդի էներգիան, այն ճիշտ օգտագործի:

YEREVAN, AUGUST 8, ARMENPRESS. Former president of Georgia Mikheil Saakashvili commented on the current situation in Armenia and the policy of Prime Minister Nikol Pashinyan, Armenpress reports.
In an interview to the Echo of Moscow radio station, Saakashvili said the Armenian PM does everything right. He said Pashinyan must completely change the system.
The ex-Georgian president said Pashinyan should have dissolved the parliament, but added that it’s still not late for that.
“It’s better for him to learn on our mistakes. He would rather not to make his own mistakes, because the success of all of us depends also on his success”, Mikheil Saakashvili said.
He added that the Armenian PM should accelerate the ongoing reforms and, as long as there is the energy of the people, use it correctly.