Լեհաստանի Սեյմը վավերացրել է ՀՀ-ԵՄ «Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության մասին» համաձայնագիրը
ՎԱՐՇԱՎԱ, 7 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։Լեհաստանի Սեյմը հունիսի 7-ին վավերացրել է Հայաստանի Հանրապետության և Եվրոպական Միության միջև ստորագրված «Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության մասին» համաձայնագիրը:«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրառում է կատարել Լեհաստանում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Էդգար Ղազարյանը։
«Րոպեներ առաջ, 2018 թվականի հունիսի 7-ին, Լեհաստանի Սեյմը վավերացրել է Հայաստանի Հանրապետության և Եվրոպական Միության միջև ստորագրված «Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության մասին» համաձայնագիրը»,- գրել է նա։
Հայաստանի և ԵՄ-ի միջև «Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության մասին» համաձայնագիրը ստորագրվել է 2017թ. նոյեմբերի 24-ին, Բրյուսելում:
Համաձայնագիրը վավերացվել է Լատվիայի, Լիտվայի ու Էստոնիայի կողմից: Ապրիլի 11-ին այնմիաձայն վավերացրել է նաև ՀՀ Ազգային ժողովը:

WARSAW, JUNE 7, ARMENPRESS. The Sejm (lower house of parliament) of Poland on June 7 ratified the Armenia-EU Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement (CEPA), Armenia’s Ambassador to Poland Edgar Ghazaryan said on Facebook, reports Armenpress.
“On June 7 the Polish Sejm has ratified the Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement signed between Armenia and the European Union”, the Ambassador said.
Armenia and the EU signed the CEPA in Brussels on November 24, 2017. Among the EU member states Estonia, Latvia and Lithuania have also ratified the Agreement.