Նիկոլ Փաշինյանը հայտնում է, որ կադրային մի շարք նշանակումների վերաբերյալ քննարկումներն ավարտված են
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ նոր կառավարության ձևավորմանն ուղղված կադրային մի շարք նշանակումների վերաբերյալ քննարկումներն ավարտված են: Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում ուղիղ եթերում հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Ժամը 23:00-ից կրկին եթեր կմտնեմ, կան մի քանի կարևոր հայտարարություններ: Կադրային մի շարք նշանակումների վերաբերյալ քննարկումներն ավարտված են, բայց դրա մասին տեղեկատվությունը հերթով կտրվի: Կարևորում եմ ձեր հետ կապը և երբեք չեմ մոռանում, որ այստեղ հայտնվել եմ ձեր լիազորության, ձեր շնորհիվ, հաշվետում եմ ձեր առաջ և համոզված եմ, որ լրջագույն արդյունքներ ենք ունենալու ու մենք պատվով ենք դուրս գալու ձեր վստահության տակից»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ դիմելով հանրությանը՝ հայտարարեց Նիկոլ Փաշինյանը:
Հայտնի է, որ ՀՀ ոստիկանության պետի պաշտոնում նշանակվել է Վալերի Օսիպյանը, իսկ Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի պաշտոնում՝ Արթուր Վանեցյանը:

PM Pashinyan informs that discussions over a number of cadre appointments are over
YEREVAN, MAY 10, ARMENPRESS. Discussions over a number of cadre appointments for Cabinet formation are over, Armenian PM Nikol Pashinyan announced live on Facebook.
“I will be on air again at 23:00. There are some important announcements. Discussions over a number of cadre appointments are over, but information on that will be provided in series. I highlight contact with you and never forget that I appeared here by your authorization and owing to you and I am accountable to you and I am confident we will record serious results and we will justify your trust with honor”, ARMENPRESS reports Pashinyan as saying, addressing the public.
It’s already known that Valeri Osipyan has been appointed Police Chief and Artur Vanetsyan NSS Director.