ՀՀ-ում հավատարմագրված դեսպանները երկրում իրադրության կարգավորումը տեսնում են սահմանադրության շրջանակում
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Արմեն Սարգսյանն ընդունել է Հայաստանում Լեհաստանի, Չեխիայի, Հունաստանի, Բուլղարիայի, Շվեյցարիայի արտակարգ և լիազոր դեսպաններին և Ռումինիայի գործերի ժամանակավոր հավատարմատարին: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրի ՀՀ Նախագահի աշխատակազմից:
Ողջունելով հյուրերին Հանրապետության նախագահը մեծապես կարևորել է Եվրոպական երկրների և ԵՄ հետ հարաբերությունների հետագա զարգացումը և խորացումը: Նախագահը խոսել է նաև տարվա ընթացքում կայանալիք Հայաստանի Հանրապետության և Մայիսյան հերոսամարտերի 100-ամյակին և Երևանի հիմնադրման 2800-ամյակին նվիրված հոբելյանական միջոցառումների, ինչպես նաև Ֆրանկոֆոնիայի գագաթնաժողովի պատշաճ անցկացման մասին:
Մտքեր են փոխանակվել երկրում ստեղծված իրավիճակի շուրջ: Եվրոպական երկրների դեսպանները հույս են հայտնել, որ ամեն ինչ պետք է կարգավորվի սահմանադրության շրջանակներում և կարևորել Հանրապետության նախագահի դերը այդ գործում:

Foreign Ambassadors see solution of current situation in Armenia within Constitution
YEREVAN, APRIL 27, ARMENPRESS. President of Armenia Armen Sarkissian received Ambassadors of Poland, Czech Republic, Greece, Bulgaria, Switzerland and chargé d'Affaires of Romania, the Presidential Office told Armenpress.
The Armenian president attached a great importance to the further development and deepening of the relations with the European countries and the European Union. He also talked about the celebrations of this year to be held on the 100th anniversary of the First Republic of Armenia and the May heroic battles and the 2800th anniversary of Yerevan, as well as properly holding the upcoming Francophonie Summit.
The meeting participants exchanged views on the current situation in Armenia. The Ambassadors expressed hope that everything will be settled within the Constitution and highlighted the President’s role in this matter.