Մոսկվան հուսով Է, որ Հայաստանում իրադրությունը կզարգանա օրենքի շրջանակներում. Պեսկով
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանը հուսով Է, որ Հայաստանում իրադրությունը կզարգանա օրենքի շրջանակներում: Այդ մասին, ինչպես հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը, լրագրողների հետ զրույցում հայտարարել Է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը՝ պատասխանելով այն հարցին, թե Մոսկվայում հետեւում են արդյոք Երեւանում տեղի ունեցող բողոքի գործողություններին:
Կրեմլի ներկայացուցիչը հիշեցրել Է, որ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինն ապրիլի 17-ին շնորհավորական հեռագիր Է ուղարկել Սերժ Սարգսյանին՝ Հայաստանի վարչապետ ընտրվելու կապակցությամբ, ավելի ուշ կայացել Է նրանց հեռախոսազրույցը:
«Մենք հետեւում ենք Հայաստանում տեղի ունեցող իրադարձություններին, եւ, որ գլխավորն Է, հուսով ենք, որ ամեն ինչ կընթանա օրինականության շրջանակներում»,-ասել Է Պեսկովը:

Russia hopes situation in Armenia will develop within the law - Putin’s spokesman on Yerevan demonstrations
YEREVAN, APRIL 18, ARMENPRESS. Russia hopes that the situation in Armenia will develop within the law, Dmitry Peskov – press secretary of Russian President Vladimir Putin told news media when asked if Moscow is following the protests in Yerevan, TASS reports.
Peskov reminded that Russian President Vladimir Putin sent a congratulatory message April 17 to Serzh Sargsyan on being elected Prime Minister, and shortly afterwards Putin and Sargsyan held a phone conversation.
“We are following the developments in Armenia and, what’s important, we hope that everything will proceed within the law,” Peskov said.