«Ռոսսելխոզնադզորը» կուսումնասիրի Թուրքիայի մի շարք ձեռնարկություններից լոլիկի ներկրման հարցը
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Ռոսսելխոզնադզորը» մեկ շաբաթվա ընթացքում կրկնական կքննարկի այն ցուցակի ձեռնարկություններից լոլիկի մատակարարումներ սկսելու հարցը, որը ներկայացրել Է Թուրքիան: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է ծառայությունը:
«Անասնաբուժական եւ բուսասանիտարական հսկողության ֆեդերալ ծառայությունը տեղեկացնում Է, որ ընթացիկ շաբաթվա ընթացքում լրացուցիչ կքննարկի Թուրքիայի այն ձեռնարկություններից լոլիկի մատակարարումների իրականացման հարցը, որոնք մտնում են այն ցանկի մեջ, որը Թուրքիայի Հանրապետության Բույսերի կարանտինի եւ պաշտպանության ազգային կազմակերպության կողմից տրվել են ռուսական կողմին, եւ տեսչական ստուգում են անցել «Ռոսսելխոզնադզորի» կողմից»,- ասված Է հաղորդագրության մեջ:
Բացի դրանից, «Ռոսսելխոզնադզորը» պատրաստ Է հաջորդ շաբաթվանից սկսել այն ձեռնարկությունների տեսչական ստուգումները որոնք Թուրքիայում լոլիկի արտադրություն են իրականացնում, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Вопрос о ввозе томатов с ряда предприятий Турции изучат в течение недели
Россельхознадзор втечение недели повторно рассмотрит вопрос оботкрытии поставок томатов спредприятий изсписка, предоставленного Турцией. Как передает Арменпресс, об этом сообщает служба.
"Федеральная служба поветеринарному ифитосанитарному надзору информирует отом, что втечение текущей недели дополнительно рассмотрит вопрос оботкрытии поставок томатов стурецких предприятий, входящих вперечень, предоставленный Национальной организацией покарантину изащите растений Турецкой Республики российской стороне, ипроинспектированных Россельхознадзором",— говорится всообщении.
Кроме того, Россельхознадзор готов соследующей недели начать инспекцию предприятий, осуществляющих производство томатов вТурции.