Օլիմպիական խաղերում նորովիրուսով վարակվածների թիվը հասել Է 177-ի
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Փհենչհանի Օլիմպիական խաղերում նորովիրուսով վարակված մարդկանց թվաքանակը հասել Է 177-ի: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, ասված Է Խաղերի կազմկոմիտեի հայտարարության մեջ:
Փետրվարի 10-ի դրությամբ վարակվածները 158-ն Էին:
«Փետրվարի 11-ի դրությամբ բացահայտվել Է նորովիրուսով հիվանդանալու 177 հաստատված դեպք: Վերջին մեկ օրվա ընթացքում հիվանդացածների թիվն ավելացել Է 19-ով: 177 հիվանդացածներից 67-ը լիովին ապաքինվել են եւ վերադարձել աշխատանքի»,-նշվում Է հաղորդագրության մեջ:
Հիշեցնենք, որ նորովիրուսի պատճառով Օլիմպիական խաղերում իրավակարգի պահպանությամբ զբաղվող կազմակերպության 1200-ից ավելի աշխատակիցներ հեռացվել Էին իրենց աշխատանքից, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Количество заразившихся норовирусной инфекцией на Олимпиаде увеличилось до 177 человек
Количество людей, инфицированных норовирусом на Олимпийских играх, возросло до 177 человек. Как передает Арменпресс, об этом говорится в заявлении оргкомитета, предоставленного ТАСС.
По состоянию на 11 февраля заразившихся было 158 человек.
"По состоянию на воскресенье выявлено 177 подтвержденных случаев заболевания норовирусом. За последние сутки количество заболевших возросло на 19 человек. 68 из 177 заболевших полностью выздоровели и вернулись к работе", - говорится в сообщении.
Из-за норовируса более 1200 сотрудников организации, занимающейся охраной правопорядка на Олимпиаде, были отстранены от своей работы.