Վլադիմիր Պուտինը հոկեյ է խաղացել Կարմիր հրապարակում
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը մասնակցել է Կրեմլի պատերի մոտ տեղի ունեցած գիշերային հոկեյի լիգայի ընկերական հանդիպմանը: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով ТАСС-ը, այս մասին հաղորդել է ՌԴ նախագահի պաշոտնական կայքը։ «Երեկ ուշ երեկոյան Վլադիմիր Պուտինը մասնակցել է Գիշերային հոկեյի լիգայի ընկերական հանդիպմանը, որը տեղի է ունեցել Կարմիր հրապարակում»,-ասված է հաղորդագրության մեջ։
Գիշերային հոկեյի լիգան հիմնադրվել է 2011 թվականի դեկտեմբերի 15-ին Պուտինի և ռուսական հոկեյի վետերանների նախաձեռնությամբ։ Նպատակն է եղել բարձր տարիքի մարդկանց ներգրավումը սպորտում, Ռուսաստանում հոկեյի՝ որպես ազգային սպորտաձևի հանրայնացումը։

Путин сыграл в хоккей у стен Кремля
Президент России Владимир Путин принял участие в товарищеском матче Ночной хоккейной лиги, который прошел у стен Кремля.
Как передает Арменпресс со ссылкой на Тасс, об этом сообщается насайтеглавы государства.
"Накануне поздно вечером Владимир Путин принял участие в товарищеском матче Ночной хоккейной лиги, который прошел на Красной площади", - говорится в сообщении.
Ночная хоккейная лига была образована 15 декабря 2011 года по инициативе Путина и ветеранов отечественного хоккея. Ее основными задачами стали привлечение взрослого населения к спорту, популяризация в России хоккея с шайбой как национального спорта номер один.