ՀՀ նախագահական նստավայրում տեղի ունեցավ Մոլդովայի նախագահի և առաջին տիկնոջ դիմավորման պաշտոնական արարողությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահի նստավայրում Նախագահ Սերժ Սարգսյանը և առաջին տիկին Ռիտա Սարգսյանը ընդունեցին Մոլդովայի նախագահ Իգոր Դոդոնին և առաջին տիկին Գալինա Դոդոնին: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, նախագահական նստավայրում տեղի ունեցավ դիմավորման պաշտոնական արարողություն:
Նախագահ Սերժ Սարգսյանի հրավերով նոյեմբերի 9-11-ը պաշտոնական այցով Հայաստան է ժամանել Մոլդովայի Հանրապետության Նախագահ Իգոր Դոդոնը:Այցի շրջանակներում նախատեսված են Մոլդովայի Հանրապետության նախագահի հանդիպումները ՀՀ բարձրագույն ղեկավարության՝ Նախագահի, Ազգային ժողովի նախագահի, վարչապետի հետ: Մոլդովայի Հանրապետության Նախագահը կայցելի Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածին և Մատենադարան, «Թումո» ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոն, Հայաստանի շախմատի ակադեմիա: Նախագահ Դոդոնը նաև Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրում հարգանքի տուրք կմատուցի Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին:
Մոլդովայի և Հայաստանի առաջին տիկինները նոյեմբերի 9-ին այցելեն Յոլյանի անվան արյունաբանական կենտրոն, ապա` Փարաջանովի թանգարան:

В резиденции президента Армении Сержа Саргсяна состоялась церемония встречи президента Республики Молдова и его супруги
В резиденции президента Армении Сержа Саргсяна состоялась церемония встречи президента Республики Молдова и его супруги. Президент Армении Серж Саргсян и его супруга Рита Саргся встретили президента Республики Молдова Игоря Додона и его супругу Галину Додон.
Как передает «Арменпресс», по приглашению Президента Сержа Саргсяна 9-11 ноября в Армению с официальным визитом прибудет Президент Республики Молдова Игорь Додон.
В рамках визита намечаются встречи Президента Республики Молдова с высшим руководством РА: Президентом, Председателем Национального Собрания, Премьер-министром. В резиденции Президента Республики пройдут армяно-молдовские переговоры высокого уровня, по завершении которых Президенты Серж Саргсян и Игорь Додон выступят перед СМИ с заявлениями по итогам переговоров.
Это первый визит Президента Республики Молдова в Армению, он имеет важное значение в развитии отношений между обеими странами и в придании нового толчка развитию экономических связей.
Президент Республики Молдова посетит Святой Первопрестольный Эчмиадзин и Матенадаран, Центр креативных технологий "Тумо", Академию шахмат Армении. Президент Додон также в воздаст дань уважения памяти жертв Геноцида армян в мемориальном комплексе "Цицернакаберд".