ՀՀ նախագահական նստավայրում տեղի ունեցավ Մոլդովայի նախագահի և առաջին տիկնոջ դիմավորման պաշտոնական արարողությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահի նստավայրում Նախագահ Սերժ Սարգսյանը և առաջին տիկին Ռիտա Սարգսյանը ընդունեցին Մոլդովայի նախագահ Իգոր Դոդոնին և առաջին տիկին Գալինա Դոդոնին: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, նախագահական նստավայրում տեղի ունեցավ դիմավորման պաշտոնական արարողություն:
Նախագահ Սերժ Սարգսյանի հրավերով նոյեմբերի 9-11-ը պաշտոնական այցով Հայաստան է ժամանել Մոլդովայի Հանրապետության Նախագահ Իգոր Դոդոնը:Այցի շրջանակներում նախատեսված են Մոլդովայի Հանրապետության նախագահի հանդիպումները ՀՀ բարձրագույն ղեկավարության՝ Նախագահի, Ազգային ժողովի նախագահի, վարչապետի հետ: Մոլդովայի Հանրապետության Նախագահը կայցելի Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածին և Մատենադարան, «Թումո» ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոն, Հայաստանի շախմատի ակադեմիա: Նախագահ Դոդոնը նաև Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրում հարգանքի տուրք կմատուցի Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին:
Մոլդովայի և Հայաստանի առաջին տիկինները նոյեմբերի 9-ին այցելեն Յոլյանի անվան արյունաբանական կենտրոն, ապա` Փարաջանովի թանգարան:

Official welcoming ceremony of President and First Lady of Moldova held at Armenian Presidential Palace
YEREVAN, NOVEMBER 9, ARMENPRESS. Armenian President Serzh Sargsyan and First Lady Rita Sargsyan welcomed President of Moldova Igor Dodon and First Lady Galina Dodon at the Presidential Palace on November 9, Armenpress reports.
The Moldovan President arrived in Armenia on a three-day official visit at the invitation of President Serzh Sargsyan. During the visit Igor Dodon is scheduled to meet with the country’s high-ranking leadership – President Serzh Sargsyan, Parliament Speaker Ara Babloyan and Prime Minister Karen Karapetyan. President Igor Dodon will also visit the Mother See of Holy Etchmiadzin, Matenadaran, TUMO Center for Creative Technologies, the Chess Academy of Armenia. He will also visit the Tsitsernakaberd Memorial to pay tribute to the memory of the Armenian Genocide victims.
The First Ladies of Armenia and Moldova on November 9 will visit the Hematology Center after Yolyan and the SergejParajanov Museum.