Երեք օրում գրանցված մարմնական վնասվածք հասցնելու 45 դեպքից բացահայտվել է 40-ը
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` հուլիսի 21-ից 24-ը հանրապետությունում արձանագրված մարմնական վնասվածք հասցնելու 45 դեպքից բացահայտվել է 40-ը:
Արձանագրվել է զենք-զինամթերքի առգրավման 1 և թմրամիջոցի հայտնաբերման 5 դեպք:
Բացահայտվել է գողության 22, խարդախության 6, խուլիգանության 3, կողոպուտի, յուրացման, ավտոմեքենա փախցնելու, գույքի դիտավորությամբ ոչնչացման, հարկերից խուսափելու, ապօրինի ծառահատման և կաշառակերության 1-ական դեպք:
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է գողության 4, մարմնական վնասվածք հասցնելու և կողոպուտի 2-ական դեպք։
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկացավ ՀՀ ոստիկանության պաշտոնական կայքից, անցած 3 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 41 պատահար, ինչի հետևանքով 5 մարդ զոհվել է, 66-ը՝ ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Полиция Республики Армения за 3 суток раскрыла 40 случаев причинения телесных повреждений
По данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, из 45 случаев причинения телесных повреждений, зарегистрированных на территории республики в период между 21 и 24 июля, раскрыто 40.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе Полиции Республики Армения, одновременно раскрыто 22 случая кражи, 6 случаев мошенничества, 3 случая хулиганства, по 1 случаю грабежа, присвоения, угона ТС, умышленного уничтожения имущества, уклонения от уплаты налогов, незаконной вырубки деревьев и взяточничества.
За данный период зарегистрировано 5 случаев обнаружения наркотиков и 1 случай изъятия оружия и боеприпасов.
Из ранее совершенных преступлений раскрыто 4 случая кражи, по 2 случая причинения телесных повреждений и грабежа.
За минувшие 3 суток в республике был зарегистрирован 41 ДТП: 5 человек погибли, 66 человек получили телесные повреждения разных степеней тяжести.