Հայկական բանակի ներկայացուցիչները մասնակցում են ռազմամարզական խաղերի և ռազմատեղագրական մրցույթի
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայկական բանակի ներկայացուցիչները ներգրավված են Ղրղզստանի Հանրապետությունում հուլիսի 23-ից մեկնարկած 2-րդ համաբանակային ռազմամարզական խաղերին։ Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, որի հաղորդագրության մեջ նշված է. «ՀՀ զինված ուժերը շարունակում են ակտիվորեն մասնակցել ԱՊՀ անդամ պետությունների բանակների միջև ընթացող բոլոր ստուգատեսներին և պաշտոնական հավաքներին:
Այդ շրջագծում Հայկական բանակի ներկայացուցիչները ներգրավված են Ղրղզստանի Հանրապետությունում հուլիսի 23-ից մեկնարկած 2-րդ համաբանակային ռազմամարզական խաղերին, որոնք կավարտվեն օգոստոսի 1-ին, ինչպես նաև հուլիսի 24-ից 28-ը Բորովիչիում (ՌԴ) ընթացող ԱՊՀ անդամ պետությունների զինված ուժերի ռազմատեղագրական ծառայությունների լավագույն մասնագետի «Հուսալի կողմնորոշիչ» մրցույթին:
Միաժամանակ, ԱՊՀ անդամ պետությունների պաշտպանության նախարարների խորհրդի 2017թ. պլանի համաձայն, ՀՀ զինված ուժերի ֆիզիկական պատրաստության և սպորտի բաժնի պետը հուլիսի 30-ին Ղրղզստանում կմասնակցի խորհրդի սպորտային կոմիտեի հերթական նիստին»:

Armenian Army representatives participate in military-sport games and military topography competition in Kyrgyzstan
YEREVAN, JULY 24, ARMENPRESS. The representatives of the Armenian Army are involved in the 2nd all-army military games which launched in Kyrgyzstan on July 23, the Defense Ministry told Armenpress.
“The Armenian Armed Forces continue actively taking part in all observations and official assembiesbetween the armies of the CIS member states.
In this framework, the Armenian Army representatives are engaged in the 2nd all-army military and sport games launched in the Republic of Kyrgyzstan on July 23 which will be completed on August 1, as well as they are taking part in the ‘Reliable Orientation’ competition for the best military topography services specialist of the armed forces of CIS member statesin Borovichi (Russia) from July 24 to 28.
According to the 2017 plan of the Council of the Defense Ministers of the CIS member states, head of the physical preparedness and sports division of the Armenian Armed Forces will take part in the session of the Council’s sports committee in Kyrgyzstan on July 30”, the Defense Ministry’s statement said.