Առաջիկա օրերին օդի միջին ջերմաստիճանը նորմայից բարձր կլինի 5-7 աստիճանով
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Հուլիսի 17-20-ը հանրապետությունում սպասվում է բարձր ջերմային ֆոն, Երևանում, Արարատյան դաշտում և Սյունիքի հովիտներում ցերեկը կանխատեսվում է մինչև +38...+39 աստիճան տաքություն և բարձր կարգի հրդեհավտանգ իրավիճակ: Օդի միջին օրական ջերմաստիճանն այդ օրերին բարձր կլինի նորմայից 5-7 աստիճանով:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԻՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, հուլիսի 16-ին հյուսիսային շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում` 15-20 մ/վ, առանձին հատվածներում հնարավոր է կարկուտ։ 17-20-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:

Air temperature to be 5-7 degrees higher than normal in coming days
YEREVAN, JULY 15, ARMENPRESS. High temperature is expected in Armenia on July 17-20, the Emergency Situations Ministry told Armenpress.
In the daytime up to 38...39 degrees above zero and high risk of fire are predicted in the valleys of Yerevan, Syunik province and the Ararat Valley. The air temperature will be 5-7 degrees higher than normal.
On July 16 short rain with thunderstorm is expected in Armenia’s northern regions. During thunderstorm the wind speed will exceed up to 15-20 m/s. Hail is possible in separate places.