Կարեն Կարապետյանը ցավակցական հեռագիր է հղել ԻԻՀ նախագահի առաջին տեղակալ Ջահանգիրիին
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Կարեն Կարապետյանը ցավակցական հեռագիր է հղել ԻԻՀ նախագահի առաջին տեղակալ Էսհաղ Ջահանգիրիին: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
«Խոր վրդովմունքով տեղեկացա այսօր Իրանի Խորհրդարանում և Իմամ Խոմեյնու դամբարանում տեղի ունեցած հրաձգության և պայթյունի մասին, որի հետևանքով զոհվել են մարդիկ և կան բազմաթիվ վիրավորներ:
Մենք խստորեն դատապարտում ենք ահաբեկչությունը, որի դեմ պայքարը բխում է բոլորի շահերից:
Իմ զորակցությունն եմ հայտնում և ցավակցում զոհերի ընտանիքներին ու մերձավորներին, իսկ տուժածներին մաղթում եմ շուտափույթ ապաքինում»,-ասված է ՀՀ վարչապետի ցավակցական հեռագրում:

YEREVAN, JUNE 7, ARMENPRESS. Armenian Prime Minister Karen Karapetyan sent a condolence letter to First Vice President Es’haq Jahangiri of the Islamic Republic of Iran, the government's press service told ARMENPRESS.
“I was deeply concerned to learn of the shooting and explosion that hit the Imam Khomeini Mausoleum and the Iranian Parliament, killing many people and leaving numerous wounded.
We strongly condemn terrorism, the fight against which is a common interest. Offering my deep sympathy and condolences to the victims’ families, I wish the wounded a speedy recovery,” the Prime Minister said in the telegram.