Կարեն Կարապետյանը ցավակցական հեռագիր է հղել ԻԻՀ նախագահի առաջին տեղակալ Ջահանգիրիին
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Կարեն Կարապետյանը ցավակցական հեռագիր է հղել ԻԻՀ նախագահի առաջին տեղակալ Էսհաղ Ջահանգիրիին: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
«Խոր վրդովմունքով տեղեկացա այսօր Իրանի Խորհրդարանում և Իմամ Խոմեյնու դամբարանում տեղի ունեցած հրաձգության և պայթյունի մասին, որի հետևանքով զոհվել են մարդիկ և կան բազմաթիվ վիրավորներ:
Մենք խստորեն դատապարտում ենք ահաբեկչությունը, որի դեմ պայքարը բխում է բոլորի շահերից:
Իմ զորակցությունն եմ հայտնում և ցավակցում զոհերի ընտանիքներին ու մերձավորներին, իսկ տուժածներին մաղթում եմ շուտափույթ ապաքինում»,-ասված է ՀՀ վարչապետի ցավակցական հեռագրում:

Премьер-министр Армении направил телеграмму соболезнования первому вице-президенту ИРИ
Премьер-министр Армении Карен Карапетян 7 июня направил телеграмму соболезнования первому вице-президенту Исламской Республики Иран Эсхаку Джахангири.
Как сообщили Арменпресс в Управлении информации и связей с общественностью правительства Армении, в телеграмме соболезнования говорится:
«С глубоким возмущением узнал о произошедших сегодня в Парламенте Ирана и мавзолее Имама Хомейни стрельбе и взрыве, вследствие которых погибли люди и есть многочисленные раненые.
Мы сурово осуждаем терроризм, борьба с которым вытекает из интересов всех.
Выражаю поддержку и соболезную семьям и близким погибших, а раненым желаю скорейшего выздоровления».