Տրանսպորտի նախարարությունը նոր շենք կտեղափոխվի 4-5 ամիսների ընթացքում
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությունը նոր շենք կկարողանա տեղափոխվել 4-5 ամսվա ընթացքում: Այս մասին, «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, կառավարության նիստում նշեց Քաղաքաշինության պետական կոմիտեի նախագահ Նարեկ Սարգսյանը:
Նրա խոսքով, նոր շենքը կլինի ԱԳՆ-ի և գիտության պետական կոմիտեի կառավարական կորպուսի կողքին։ Այժմ ընթանում են ներքին մոնտաժման աշխատանքները, որոնց համար հատկացվեց 585 մլն դրամ:
Տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարության` Հանրապետության հրապարակում գտնվող շենքը կառավարության որոշմամբ մասնավորեցվելու է:

Transportation ministry to have new building within 4-5 months
YEREVAN, DECEMBER 15, ARMENPRESS. The ministry of transportation, communication and information technologies will be able to move to a new building within 4-5 months, chairman of the state committee on urban development Narek Sargsyan said during the Cabinet meeting.
According to him, the new building will be next to the MFA and state scientific committee’s governmental corps. Currently the interior construction works are underway worth 585 million AMD.
The building of the ministry, located in Republic Square, will be privatized under the government’s decree.