Գերմանիայի հայ համայնքը ֆինանսական աջակցություն կցուցաբերի Արցախին
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Գերմանիայի հայ համայնքը ֆինանսական աջակցություն կցուցաբերի Արցախին: Այս մասին «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում նշեց «Գերմանիայի հայ ակադեմիականների միություն-1860» կազմակերպության նախագահ Ազատ Օրդուխանյանը:
Ակադեմիականների միությունը, համագործակցելով նստավայր Բոխումի հարևան քաղաքներում` Դորթմունդում, Էսսենում, Ռեքլինգհաուզենում, Օլֆենում, Դյուսբուրգում, Քյոլնում, Դյուսելդորֆում և այլ բնակավայրերում բնակվող բազմաթիվ հայերի հետ, կազմակերպում է դրամահավաք, որպեսզի կարողանա ներկայում և հետագա ժամանակների համար դրամական աջակցություն ցուցաբերել արցախյան պատերազմի զոհերի ընտանիքներին, ինչպես նաև վիրավորված կամ հաշմված զինվորներին ու նրանց ընտանիքներին: Վարչությունը կհամակարգի դրամահավաքը և աջակցության հասցեական տրամադրումը: Հավաքված դրամական միջոցները Հայաստան կհասցնենք անձամբ և առձեռն կտրամադրենք կարիքավորներին»,-ասաց Ազատ Օրդուխանյանը:
Այս նպատակի համար Բոխումի խնայդրամարկղում հատուկ հաշվեհամար է բացվել, որտեղ կկատարվեն դրամական փոխանցումները: Ըստ Ազատ Օրդուխանյանի` դրամահավաքը կկազմակերպվի թափանցիկ, հավաքված գումարների և դրանք նպատակին հասցրած լինելու մասին պարբերաբար կտրվեն հաշվետվություններ:

Armenian community of Germany will provide financial assistance to the Nagorno Karabakh
YEREVAN, MAY 13, ARMENPRESS. Chairman of the "German Union of Armenian Academicians-1860" Azat Ordukhanyan says the Armenian community of Germany will provide financial assistance to the Nagorno Karabakh.
The Union of Academicians in cooperation with a number of Armenians living in neighboring cities of Bochum, organize a fundraising in order to assist the families of killed, wounded and disabled soldiers in Nagorno Karabakh. The department will coordinate the process of fundraising and will provide targeted assistance. Azat Ordukhanyan says they will personally give the allocated money to the families in need.
He stated that the fundraising will be transparent and regular reports will be given about the allocated money and whether it served its goal or not.