Բակո Սահակյանը եւ Ռոբերտ Քոչարյանը քննարկել են Ադրբեջանի գործողությունների հետևանքները
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 11 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանի եւ Հայաստանի Հանրապետության երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի մայիսի 11-ին տեղի է ունեցած հանդիպմանը քննարկվել են ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանում ապրիլի 2-5-ը հակառակորդի կողմից սանձազերծված լայնածավալ պատերազմական գործողություններին եւ դրանց հետեւանքներին վերաբերող մի շարք հարցեր:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, Նախագահ Սահակյանն ընդգծել է, որ մեր հաղթանակների հիմքում ընկած է Հայաստան-Արցախ-Սփյուռք եռամիասնությունը՝ կարեւորելով քաղաքական ուժերի կողմից ցուցաբերած միասնականությունը եւ գործուն քայլերն Արցախին սատարելու ուղղությամբ:

Bako Sahakyan and Robert Kocharyan discuss consequences of Azerbaijani aggression against Artsakh
STEPANAKERT, MAY 11, ARMENPRESS. Artsakh Republic President Bako Sahakyan and the second President of the Republic of Armenia Robert Kocharyan held a meeting on May 11. A range of issues relating to the large-scale combat operations launched by Azerbaijan along the Karabakh-Azerbaijan borderline from 2 to 5 April and their consequences were on the discussion agenda.
As “Armenpress” was informed from the press service of Artsakh President’s Office, President Sahakyan underlined that Armenia-Artsakh-Diaspora trinity constituted the basis of victories, stressing the importance of consolidated stance demonstrated by political forces and effective measures undertaken by them to support Artsakh.