Հակառակորդը վերջին 1,5 տարվա ընթացքում ավելի քան 180 դիվերսիոն փորձ է կատարել
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վերջին մեկուկես տարվա ընթացքում հակառակորդը ղարաբաղա-ադրբեջանական շփման գծում իրականացրել է ավելի քան 180 դիվերսիոն ներթափանցման փորձ և դիվերսիա: Այս մասին Երևանի պետական համալսարանում «Հայաստանի և Ադրբեջանի ռազմամթերքի համեմատականը» խորագրով դասախոսության ընթացքում նշեց ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Վերջին մեկուկես տարվա ընթացքում հակառակորդը գրեթե ամեն օր նոր ուժեր է բերել առաջանագիծ: Օր է եղել, որ 10 դիվերսիա է եղել: Ամեն օր սպասել ենք հարձակման»,-«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` նշեց Արծրուն Հովհաննիսյանը:
ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի քարտուղարի խոսքով` պատերազմն ունի իր կանոնները: «Մինչև առաջնագծում չլինեք, չեք կարող նորմալ գնահատական տալ»,-շեշտեց նա:
Արծրուն Հովհաննիսյանի համոզմամբ` հակառակորդին պետք չէ թերագնահատել, նա աշխատում է իր սխալների վրա: Այս դեպքում անհրաժեշտ է մեկ կամ երկու քայլ առաջ լինել:

За последние полтора года противник совершил на карабахско-азербайджанской линии соприкосновения более 180 попыток диверсионного проникновения и диверсий
За последние полтора года противник совершил на карабахско-азербайджанской линии соприкосновения более 180 попыток диверсионного проникновения и диверсий. Как сообщает Арменпресс, об этом в Ереванском государственном университете в ходе лекции на тему «Параллели между вооружением Армении и Азербайджана» сказал пресс-секретарь министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян.
«В последние полтора года противник почти каждый день переводит на передовую линию новые силы. Были дни, когда совершалось 10 диверсий. Мы каждый день ждали нападения», - отметил Ованнисян.
По его словам, война имеет свои правила. «Пока не побываем на передовой, не сможем дать нормальные оценки», - подчеркнул Ованнисян.
Он убежден, что противника не надо недооценивать, он работает над своими ошибками. В данном случае нужно бывать на шаг или два впереди.