Հակառակորդը վերջին 1,5 տարվա ընթացքում ավելի քան 180 դիվերսիոն փորձ է կատարել
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վերջին մեկուկես տարվա ընթացքում հակառակորդը ղարաբաղա-ադրբեջանական շփման գծում իրականացրել է ավելի քան 180 դիվերսիոն ներթափանցման փորձ և դիվերսիա: Այս մասին Երևանի պետական համալսարանում «Հայաստանի և Ադրբեջանի ռազմամթերքի համեմատականը» խորագրով դասախոսության ընթացքում նշեց ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Վերջին մեկուկես տարվա ընթացքում հակառակորդը գրեթե ամեն օր նոր ուժեր է բերել առաջանագիծ: Օր է եղել, որ 10 դիվերսիա է եղել: Ամեն օր սպասել ենք հարձակման»,-«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` նշեց Արծրուն Հովհաննիսյանը:
ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի քարտուղարի խոսքով` պատերազմն ունի իր կանոնները: «Մինչև առաջնագծում չլինեք, չեք կարող նորմալ գնահատական տալ»,-շեշտեց նա:
Արծրուն Հովհաննիսյանի համոզմամբ` հակառակորդին պետք չէ թերագնահատել, նա աշխատում է իր սխալների վրա: Այս դեպքում անհրաժեշտ է մեկ կամ երկու քայլ առաջ լինել:

YEREVAN, APRIL 25, ARMENPRESS. The adversary has made over 180 attempts of subversive acts and infiltration along the Karabakh-Azerbaijan contact line within the last 1.5 years. Spokesperson of the Defense Ministry of Armenia Artsrun Hovhannisyan mentioned about this in a lecture at YSU headlined “The comparative of arms stockpiles of Armenia and Azerbaijan”.
“Throughout the last 1.5 years the adversary deployed new forces in the frontline nearly on daily basis. There were days when 10 subversive acts were conducted. We expected an attack every day”, “Armenpress” reports Artsrun Hovhannisyan mentioning.
In the words of the Defense Ministry spokesperson, war has its rules. “You cannot give real assessments unless you are on the frontline”, he stated.
Artsrun Hovhannisyan mentioned that the adversary should not be underestimated as it works upon its mistakes. “We need to exceed them by one or two steps”, he said.