Հայ օգնության միությունը դատապարտում է ադրբեջանական հարձակումները խաղաղ բնակչության վրա
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Գրեթե երկու տարի շարունակ Ադրբեջանի զինված ուժերը աստիճանաբար ահագնացող հարձակումներ են իրագործում ԼՂՀ և ՀՀ սահմանները պաշտպանող միավորումների վրա՝ թիրախի տակ պահելով նաև մերձակայքի գյուղերն ու քաղաքները:
«Արմեպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այդ մասին գրում է «Հայ օգնության միություն» հումանիտար կազմակերպության ՀԿ պաշտոնական կայքը:
Նախորդ շաբաթվա վերջին Բաքուն ևս մեկ անգամ ագրեսիա ցուցաբերեց առանց որևէ դրդապատճառի՝ վտանգի տակ դնելով առանց այն էլ թուլացած հրադադարի ռեժիմը: Համակարգված կերպով կիրառվել են ծանր հրետանի, զրհապատ մեքենաներ և օդուժ: Հայկական զինված ուժերի հետ բախման արդյունքում հակառակորդը կրել է ինչպես մարդկային, այնպես էլ տեխնիկական մեծ կորուստներ:
«Հայ օգնության միությունը», բոլոր արժանապատիվ ժողովուրդների հետ միաձայն, դատապարտում է զինված հարձակումները հայ բնակչության վրա, անմեղ զոհերի, սպանվածների և վիրավորների թիվն օրեցօր աճում է: ՀՕՄ-ը բոլոր միջազգային և ոչ կառավարական սուբյեկտներին կոչ է անում իրենց բողոքն արտահայտել շարունակվող արյունահեղության դեմ, որ կանխամտածված ուժի կիրառման արդյունք է:

Союз армянской помощи осуждает агрессию Азербайджана в НКР
Уже почти 2 года, как ВС Азербайджана периодически нападает на позиции, охраняющие границы НКР И Армении, держа под прицелом и окрестные села и города.
Как передает «Арменпресс», об этом сообщается на сайте гуманитарной организации - ОО Союз армянской помощи.
В конце прошлой недели еще раз Азербайджан проявил агрессию, поставив под угрозу и без того ослабленный режим прекращения огня. Были применены тяжелая артиллерия, бронетехника, ВВС. В результате столкновений с армянскими ВС противник понес потери в живой силе и технике.
Союз армянской помощи, вместе со всеми народами, осуждает агрессию Азербайджана в НКР, нападения на мирные населенные пункты, в результате чего постоянно растет число убитых и раненых. Союз армянской помощи призывает все международные общественные организации поднять голос протеста против продолжающегося кровопролития, являющегося результатом продуманного применения силы.