Հայաստանում էլեկտրաէներգիայի արտադրությունը հունվարին աճել է 5.2 տոկոսով
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ազգային վիճակագրական ծառայության հրապարակած տվյալների համաձայն այս տարվա հունվարին Հայաստանում արտադրվել է 682.8 մլն կՎտ ժամ էլեկտրաէներգիա։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` ինչպես տեղեկացնում է B24.am կայքը, 2015թ. հունվարի համեմատ արտադրության ծավալներն աճել են 5.2%-ով։
Մասնավորապես, ՋԷԿ-երի արտադրության ծավալներն աճել են 1.4%-ով և կազմել 245.3 մլն կՎտ ժամ։ ՀԷԿ-երի դեպքում արձանագրվել է 23.7% աճ՝ 154.8 մլն կՎտ ժամ։ Ատոմակայանի արտադրության ծավալներն աճել են 0.4%-ով՝ 282.3 մլն կՎտ ժամ։ Այլ աղբյուրների կողմից արտադրվող էլեկտրաէներգիայի ծավալները կրճատվել են 32.3%-ով և կազմել 0.4 մլն կՎտ ժամ։
2015թ. ընթացքում Հայաստանում արտադրվել է 7 798.2 մլն կՎտ ժամ էլեկտրաէներգիա, ինչը 2014թ. համանման ցուցանիշը գերազանցում է 0.6%-ով։

Electricity production rises by 5.2% in January, 2016 in Armenia
YEREVAN, MARCH 1, ARMENPRESS. According to data published by the National Statistical Service of the Republic of Armenia, 682.8 million kWh was produced in Armenia in January, 2016. “Armenpress” reports B24.am website informs that this is 5.2% rise as compared to January, 2015.
In particular, TPP production volume rose by 1.4%, producing a total of 245.3 million kWh. HPPs recorded 23.7% increase, producing 154.8 million kWh. Nuclear power production rose by 0.4% with a total production of 282.3 million kWh. Alternative energy production dropped by 32.3%, producing 0.4 million kWh.
Armenia produced 7798.2 million kWh energy in 2015, which is an increase of 0.6% against the previous year.