Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել հրեական Նոր տարվա առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի հրեական համայնքին` հրեական Նոր տարվա` Ռաշ Ա Շանայի կապակցությամբ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության եւ տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից,Նախագահի ուղերձում ասված է.
«Հայաստանի հրեական համայնքի սիրելի՛ ներկայացուցիչներ,
Շնորհավորում եմ ձեզ հրեական նոր տարվա` Ռոշ ա Շանայի կապակցությամբ:
Մաղթում եմ, որ գալիք տարին ձեզ համար լինի հաջողությունների և ձեռքբերումների տարի, որ նոր տարում ավելի զարգանան ու հարստանան մեր ժողովուրդների դարավոր կապերը, և դուք շարունակեք լինել դրանց նպաստող յուրօրինակ կամուրջ:
Կիսելով ձեր ուրախությունն այս գեղեցիկ տոնի առթիվ՝ մաղթում եմ մեր հրեա հայրենակիցներին և ողջ հրեա ժողովրդին տոնական բարձր տրամադրություն, երջանկություն և ամենայն բարիք»:

Serzh Sargsyan addresses congratulatory message on the occasion of Jewish New Year
YEREVAN, SEPTEMBER 13, ARMENPRESS. The President of the Republic of Armenia, Serzh Sargsyan, addressed a congratulatory message to the Jewish community in Armenia on the occasion of the Jewish New Year, Rosh Hashanah. As “Armenpress” was informed from the Department of Information and Mass Media of the President’s Staff of the Republic of Armenia, the message reads as follows,
“Dear members of Armenia’s Jewish community,
“I congratulate you on the Jewish New Year, the Rosh Hashanah.
“I wish the coming year to be a year of achievements and success for you and of further development and enrichment of our peoples’ centuries-old ties, with you as a unique bridge facilitating them.
“Sharing your happiness about this beautiful holiday, I wish our Jewish fellow citizens and all the Jews festive mood, happiness and all the best.”