Սեյրան Օհանյանն այցելել է առաջնագիծ
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը հուլիսի 21-22-ն այցելել է հարավ-արևմտյան սահմանագոտու զորամասեր: Նախարար Սեյրան Օհանյանն այցելել է առաջնագիծ, եղել տարբեր դիրքերում, տեղում ուսումնասիրել առաջնագծի օպերատիվ իրավիճակը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը facebook-ի իր էջում տեղեկացրել է, որ նախարարը դիրքերում ծանոթացել է տեղի ունեցող մարտավարական և ծառայողական փոփոխություններին:
Սեյրան Օհանյանն իրեն ուղեկցող բարձրաստիճան հրամանատարների հետ քննարկել է մարտական ծառայության և կազմակերպչական հարցերի լայն շրջանակ, լսել նրանց զեկույցները, տվել համապատասխան հրահանգներ:

Сейран Оганян посетил передовую
Министр обороны Армении Сейран Оганян 21-22-го июля посетил приграничные воинские части, расположенные на юго-западе. Сейран Оганян посетил передовые позиции и на месте изучил оперативную обстановку. Как передает «Арменпресс», пресс-секретарь МО Армении Арцрун Ованнисян сообщил в facebook, что министр ознакомился с тактическими и служебными изменениями на местах.
Министр обороны Армении Сейран Оганян обсудил с сопровождающими его военными чинами широкий спектр вопросов, выслушал их доклады и дал соответствующие команды.