ՀՀ ԱԳ նախարարը բանակցությունների համար վնասակար է համարում ԼՂ հիմնահարցի մասին ԵԽԽՎ զեկույցի պատրաստումը
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն հունիսի 11-ին ընդունել է Եվրոպայի խորհրդի Խորհրդարանական վեհաժողովի համազեկուցողներ Աքսել Ֆիշերին և Ալան Միլին: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի, տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապի վարչությունից, հյուրերի խնդրանքով Էդվարդ Նալբանդյանը ներկայացրել է Հայաստան-Եվրոպական միություն համագործակցությունը, տարածաշրջանային խնդիրների վերաբերյալ Հայաստանի մոտեցումները:
Խոսելով Ղարաբաղյան հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման ուղղությամբ Հայաստանի և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների կողմից գործադրվող ջանքերի մասին` նախարար Նալբանդյանն ասել է, որ ղարաբաղյան հիմնահարցի մասին զեկույց պատրաստելու ԵԽԽՎ որոշումը կարող է վնաս հասցնել եռանախագահների գործունեությանը, ընդհանրապես բանակցային գործընթացին:

Armenia’s FM finds preparation of PACE’s report on Nagorno Karabakh conflict harmful for negotiations
YEREVAN, JUNE 11, ARMENPRESS. Edward Nalbandian – Minister of Foreign Affairs of the Republic of Armenia - welcomed Axel Fisher and Alan Mill - Co-Rapporteurs on Armenia of the PACE Monitoring Committee on June 11. As Armenpress was informed by the Press, Information and Public Relations Department of the Foreign Affairs Ministry of the Republic of Armenia, Edward Nalbandian introduced the Armenia-EU cooperation, Armenia’s approaches on regional problems at the guests’ request.
Speaking about the efforts exerted by Armenia and the Co-Chairs of OSCE Minsk group for the peaceful resolution of the Nagorno Karabakh conflict, Nalbandian said that PACE’s decision to make a report on the Nagorno Karabakh conflict can harm the Co-Chairs’ activities and the negotiating process in general.