Հայկական զինուժը վերահսկում է իրավիճակը սահմանին. Սեյրան Օհանյան
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայ-ադրբեջանական սահմանին և ղարաբաղա-ադրբեջանական շփման գծում իրավիճակը հանգիստ է և վերահսկելի: Այս մասին Ազգային ժողովում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը: «Իրավիճակը լիովին վերահսկելի է Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի և Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պաշտպանության բանակի կողմից, այնպես որ` կարող ենք հանգիստ լինել»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նշեց նախարարը:
Անդրադառնալով հակառակորդի կողմից Տավուշի մարզի Բաղանիս համայնի տների վրա կրակելու հանգամանքին՝ նախարարն ընդգծեց, որ նման դեպքերը պարտավորեցնում են ավելի հետևողական կերպով վերահսկել, սառնասիրտ որոշումներ ընդունել և պատրաստ լինել յուրաքանչյուր զարգացման:
Նախարարն ընդգծեց, որ ՀՀ զինված ուժերն ամեն ինչ անում են, որպեսզի հրադադարի ռեժիմը պահպանվի: «Մենք ամեն ինչ արել ենք, որպեսզի տանենք խաղաղության, հակամարտությունը լուծվի միայն խաղաղ ճանապարհով: Հայաստանի զինված ուժերի յուրաքանչյուր անդամ, հայ զինվորը խաղաղության զինվոր է, և ամեն ինչ անելու է, որպեսզի ստեղծի զսպման մեխանիզմը, մեր սահմաններում խաղաղություն տիրի, և որ ամենակարևորն է՝ վստահության մթնոլորտի մեխանիզմների ձևավորումն է, որը նպաստավոր պայմաններ է ստեղծելու` բանակցային գործընթացում հաջողություններ ունենալու համար»,- ասաց Սեյրան Օհանյանը:

YEREVAN, JUNE 9, ARMENPRESS. The situation on the Armenian-Azerbaijani border and the Karabakh-Azerbaijani line of contact is calm and controllable. The Minister of Defense of the Republic of Armenia Seyran Ohanyan stated this at the course of the briefing with the journalists held at the National Assembly of the Republic of Armenia on June 9.
As reports “Armenpress”, the Minister of Defense of the Republic of Armenia Seyran Ohanyan underscored: “The situation is totally under the control of the Armed Forces of the Republic of Armenia and Nagorno Karabakh Republic, so don’t bother about this.”
Among other things, the Minister of Defense of the Republic of Armenia Seyran Ohanyan reflected on the fact that the rival fired in the direction of the houses of Baghanis community in Armenia’s Tavush province and emphasized that such incidents make us to control the situation more consistently, make cool decisions and be ready for any development.
In addition, the Minister noted that the Armed Forces of the Republic of Armenia do their best to maintain the ceasefire regime.