Կառավարությունն ամեն ինչ անելու է Վանաձորի արդյունաբերության վերականգման համար
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կառավարությունն ամեն ինչ անելու է Վանաձորի արդյունաբերական ներուժի օգտագործման ու վերականգման համար և պատրաստ է ներդրողների հետ իրականացնել հստակ ծրագրեր: Այս մասին վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանըհայտարարեց Վանաձորի քաղաքապետարանում տնտեսվարողների հետ կայացած հանդիպման ժամանակ: «Ես այսօր բավարար չեմ համարում Վանաձորում առկա ներուժի օգտագործումը: Մենք պետք է փորձենք վերականգնել տեղի արդյունաբերությունը՝ բացելով նաև նոր աշխատատեղեր, ինչպես նաև տարբեր ռեսուրսների օգտագործման միջոցով բարձրացնել քաղաքի ակտիվությունը, առկա խնդիրներին տալ լուծում»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նշեց վարչապետը:
Միաժամանակ, կառավարության ղեկավարը, անդրադառնալով բիզնես ոլորտում առկա խնդիրներին, ընդգծեց, որ բոլոր արհեստական խնդիրներ առաջացնողները կենթարկվեն համապատասխան պատժի: Հովիկ Աբրահամյանի խոսքով՝ կառավարության նպատակն է ստեղծել հավասար պայմաններ, խրախուսել գործարարներին՝ նոր ներդրումների իրականացման գործում:
Վարչապետը նաև տեղեկացրեց, որ «Գլորիա» կարի ֆաբրիկայի ղեկավարությունը պատրաստակամություն է հայտնել կառավարության աջակցությամբ ստեղծել 200 նոր լրացուցիչ աշխատատեղ, և գործադիրն առաջիկայում պատրաստվում է ֆաբրիկային հատկացնել 450 միլիոն դրամ՝ ծրագրերն առաջ մղելու համար: Ներկայում «Գլորիա» կարի ֆաբրիկայում աշխատում է 1400 մարդ:

Правительство сделает все возможное для восстановления промышленного потенциала Ванадзора
Правительство сделает все возможное для восстановления и использования промышленного потенциала Ванадзора и готово к реализации конкретных программ с инвесторами. Как сообщает Арменпресс, об этом в мэрии Ванадзора на встрече с представителями хозяйствующих субъектов сказал премьер-министр Армении Овик Абрамян.
«Я считаю недостаточным использование наличествующего в Ванадзоре потенциала. Мы должны попытаться восстановить местную промышленность, открывая новые рабочие места, а также посредством применения разных методов повысить активность города, решить наличествующие проблемы», - отметил премьер.
Глава правительства, коснувшись наличествующих в предпринимательской сфере проблем, подчеркнул, что все, кто будет создавать искусственные проблемы, будут подвергаться соответствующему наказанию. По словам премьера, цель правительства – создать равные условия, поощрять предпринимателей делать новые инвестиции.
Овик Абрамян также сообщил, что руководство швейной фабрики «Глория» выразила готовность при содействии правительства создать дополнительно 200 рабочих мест, и правительство намерено предоставить фабрике 450 млн драмов для продвижения проектов компании. Сейчас в фабрике «Глория» работает 1400 человек.