Խորհրդանշական գարնանային ծառատունկ կանցկացվի Կոտայքի մարզում
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Հայաստանի ծառատունկ» ծրագրի միջոցով 1500 պտղատու և դեկորատիվ ծառեր ու թփեր կտնկվեն Կոտայքի Արագյուղ համայնքում:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկացավ «Էյ Թի Փի» կազմակերպության ֆեյսբուքյան հայտարարությունից, ծառատունկը տեղի կունենա ապրիլի 10-ին: Ծառատունկի համար ընտրված վայրը հայտնի է Երկրորդ համաշխարհային պատերազմի զոհերին նվիրված հուշարձանով: Հայրենական մեծ պատերազմի վետերանները և համայնքի անդամները հաճախ են լինում այնտեղ, և, կազմակերպիչների խոսքով, ծառատունկը խորհրդանշական կլինի հատկապես հաղթանակի 70-ամյակի առիթով:
Բոլոր ցանկացողները հնարավորություն կունենան ծառ տնկել Հայաստանում: Առաջին 50 ցանկացողներին կազմակերպությունն իր միջոցներով կտեղափոխի ծառատունկի վայր և կտրամադրի համապատասխան գործիքներ: Ցանկացողները կարող են գրանցվել այստեղ:

В Котайке пройдет символическая весенняя посадка деревьев
В рамках программы «Посадка деревьев в Армении» в общине Арагюх в Котайке пройдет весенняя посадка 1500 плодовых и декоративных деревьев и кустов.
«Арменпресс» осведомился из объявления в Facebook организации «АТР», что посадка деревьев состоится 10-го апреля. Местом избраны окрестности памятника погибшим в ВОВ, где часто бывают ветераны; символизм акции – ее приуроченность к 70-летию Победы.
Все желающие могут сажать деревья в Армении. Организация бесплатно доставит к местам посадки первых 50 волонтеров и предоставит инструменты. Желающие могут записаться здесь.