Նախագահ Սերժ Սարգսյանը պետական այցով կմեկնի Չինաստան
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀՆախագահ Սերժ Սարգսյանը մարտի 24-ին պետական այցով կմեկնի Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետություն:Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից,Սերժ Սարգսյանը հանդիպում կունենա ՉԺՀ Նախագահ Սի Ծինփինի հետ: Հայ-չինական բարձր մակարդակի բանակցություններից հետո նախատեսվում է երկու երկրների միջև մի շարք ոլորտներում համագործակցության զարգացմանն ու ամրապնդմանն ուղղված փաստաթղթերի ստորագրման արարողություն:
Այցի շրջանակներում նախատեսված են նաև ՀՀ Նախագահի հանդիպումները ՉԺՀ ժողովրդական ներկայացուցիչների համաչինական ժողովի մշտական կոմիտեի նախագահ Ճանգ Դըծյանի, ՉԺՀ պետական խորհրդի վարչապետ Լի Քեցյանի հետ: Նախագահ Սերժ Սարգսյանը կհյուրընկալվի Պեկինի համալսարանում, որտեղ հանդես կգա ելույթով:
Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետություն պետական այցի շրջանակներում Սերժ Սարգսյանը մարտի 28-ին կմասնակցի ասիական հեղինակավոր Բոաոյի միջազգային համաժողովին:

Президент Республики Армения с государственным визитом отбудет в Китайскую Народную Республику
Президент Республики Армения Серж Саргсян 24 марта с государственным визитом отбудет в Китайскую Народную Республику.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ аппарата президента Армении, Серж Саргсян проведет встречу с президентом КНР Си Цзиньпином. После армяно-китайских переговоров на высоком уровне состоится церемония подписания документов по развитию и укреплению сотрудничества между двумя странами в ряде сфер.
В рамках визита планируются также встречи президента Армении с председателем Постоянного комитета Всекитайского собрания народных представителей Чжаном Дэцзяном, премьер-министром Государственного совета КНР Ли Кэцяном. Серж Саргсян посетит также Университет Пекина, где выступит с речью.
В рамках визита в КНР президент Армении Серж Саргсян 28 марта примет участие в Боаоском международном азиатском форуме.