Գյումրիում ոգեկոչեցին Ավետիսյանների ընտանիքի անդամների մահվան քառասուն օրըօրը
ԳՅՈՒՄՐԻ, 21 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Գյումրիում փետրվարի 21-ին Ավետիսյանների ընտանիքի անդամների սպանությունից 40-օր անց , Ավետիսյանների ընտանքի հարազատները և գյումրեցիները կրկին հավաքվել էին նրանց տան մոտ՝ Մյասնիկյան 188 հասցեում, որտեղ հունվարի 12-ին տեղի էր ունեցել սարսափելի ողբերգությունը:
Որոշ հարազատների հնարավորություն տրվեց ոստիկանների ուղեկցությամբ մտնել տուն: Ի դեպ, բակում և տանն ամեն ինչ այնպես էր, ինչպես դեպքի նախօրեին:
Հարազատներին Ավետիսյանների տան մոտ կրկին ցավակցելու էին եկել «Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանն ու կուսակցության անդամ Զարուհի Փոստանջյանը:
Կան մոտից բոլորը շարժվեցին դեպի «Շիրակ» գերեզմանատուն, որտեղ թաղված են Ավետիսյանների ընտանքի բոլոր 7 անդամները: Գերեզմանատանը հարազատներին միացան նաև մարզային և քաղաքային իշխանությունների ներկայացուցիչները՝ Շիրակի մարզպետի Ֆելիքս Ցոլակյանի ու Գյումրու քաղաքապետ Սամվել Բալասանյանի գլխավորությամբ, ԱԺ պատգամավորներ Սուքիաս Ավետիսյանը, Մարտուն Գրիգորյանը, Արման Սահակյանը, քաղաքական, հասարակական ոլորտների ներկայացուցիչներ: Հայ Առաքելական եկեղեցու Շիրակի թեմի քահանաների ձեռամբ կատարվեց քառասունքի կարգ:

В Гюмри отметили сороковины расстрелянной семьи Аветисян
21 февраля родные семьи Аветисян собрались в их доме в Гюмри по адресу Мясникяна, 188 чтобы отметить сороковины членов семьи, расстрелянной 12 января.
Некоторым позволили войти в дом в сопровождении полицейских. Кстати, во вдворе и в доме все так, как было накануне трагедии.
Чтобы выразить соболезнование родным, сода приехали лидер партии «Наследие» Раффи Ованнесян и член парламентской фракции партии ЗаруиПостанджян.
Затем процессия двинулась к кладбищу «Ширак», где похоронены все 7 убитых членов семьи. Здесь к родным присоединились представители областной администрации во главе с губернатором Феликсом Цолакяном и мэром Гюмри СамвеломБаласаняном, депутаты НС РА СукиасАветисян, Мартун Григорян, Арман Саакян, политические и общественные деятели. Священники Ширакской епархии совершили церковный чин за упокой душ убиенных.