Օսլոյում կայացել է Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի միջոցառում
ՕՍԼՈ, 4 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Օսլոյի Հոլոքոստի և կրոնական փոքրամասնությունների ուսումնասիրությունների նորվեգական կենտրոնում Հայոց ցեղասպանության 100-ամյա տարելիցին նվիրված միջոցառում է անցկացվել: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` ցուցադրվել է Ատոմ Էգոյանի «Արարատ» ֆիլմը, որից առաջ, միջոցառման բացման խոսքով հանդես է եկել Հոլոքոստի կենտրոնի բարեկամների միության նախագահ և երկար տարիներ Նորվեգիայի խորհրդարանի պատգամավոր Օդ Այնար Դոերումը:
Հայոց ցեղասպանության մասին դասախոսությամբ հանդես է եկել Հոլոքոստի կենտրոնի ավագ գիտաշխատող Անտոն Ուայս Ուենդտը:

Event dedicated to the 100th anniversary of the Armenian Genocide held in Oslo
OSLO, 4 FEBRUARY, ARMENPRESS. The Norwegian Center for Studies of Holocaust and Religious Minorities of Oslo hosted an event dedicated to the 100thanniversary of the Armenian Genocide. As “Armenpress” reports, the event began with opening remarks by President of the Union of Friends of the Holocaust Center, longstanding Member of the Parliament of Norway Od Aynar Doerum and was followed by the showing of Atom Egoyan’s film “Ararat”.
Senior scientific worker of the Holocaust Center Anton Weiss-Wendt delivered a lecture on the Armenian Genocide.