Սերժ Սարգսյանը ներկա է գտնվել թուրք ռեժիսոր Ֆաթիհ Աքինի Հայոց ցեղասպանության թեմայով «Սպի» ֆիլմի պրեմիերային
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:ՀՀ Նախագահ, Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումները համակարգող պետական հանձնաժողովի նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր «Մոսկվա» կինոթատրոնում պետական հանձնաժողովի անդամների և այլ հյուրերի հետ ներկա է գտնվել գերմանաբնակ թուրք ռեժիսոր, Վենետիկի փառատոնի մրցանակակիր Ֆաթիհ Աքինի Հայոց ցեղասպանության թեմայով նկարահանված «Սպի» ֆիլմի պրեմիերային: Այս մասին«Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:

Serzh Sargsyan attended premiere of Turkish film director Fatih Akın’s film "The Cut" devoted to the Armenian Genocide
YEREVAN, 30 JANUARY, ARMENPRESS. President of the Republic of Armenia, Chairman of the State Commission on Coordination of Events Dedicated to the 100thAnniversary of the Armenian Genocide Serzh Sargsyan, along with members of the State Commission and other guests, attended today the premiere of Germany-based Turkish film director, recipient of an award at the Venice Film FestivalFatih Akın’s film "The Cut" at Moscow Cinema. The film is devoted to the Armenian Genocide, as the Department of Public Relations and Mass Media of the Structure to the Office of the President of the Republic of Armenia reports to “Armenpress”.