Սերժ Սարգսյանը ներկա է գտնվել թուրք ռեժիսոր Ֆաթիհ Աքինի Հայոց ցեղասպանության թեմայով «Սպի» ֆիլմի պրեմիերային
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:ՀՀ Նախագահ, Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումները համակարգող պետական հանձնաժողովի նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր «Մոսկվա» կինոթատրոնում պետական հանձնաժողովի անդամների և այլ հյուրերի հետ ներկա է գտնվել գերմանաբնակ թուրք ռեժիսոր, Վենետիկի փառատոնի մրցանակակիր Ֆաթիհ Աքինի Հայոց ցեղասպանության թեմայով նկարահանված «Սպի» ֆիլմի պրեմիերային: Այս մասին«Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:

Президент Армении присутствовал на премьере фильма немецкого режиссера турецкого происхождения Фатиха Акина о Геноциде армян
Президент Армении, председатель Государственной комиссии по координации мероприятий, посвященных 100-летию Геноцида армян, Серж Саргсян 30 января в кинотеатре «Москва» вместе с членами госкомиссии и другими гостями присутствовал на премьере фильма немецкого режиссера турецкого происхождения Фатиха Акина «Шрам», который рассказывает о Геноциде армян. Об этом сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ аппарата президента Армении.