Կարեն Միրզոյանը նամակ է հղել Ուրուգվայի արտգործնախարարին
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈւՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանը հունվարի 26-ին նամակ է հղել Ուրուգվայի Արևելյան Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Լուիս Լեոնարդո Ալմագրո Լեմեսին։ Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ արտգործնախարարության տեղեկատվական վարչությունից, նամակում Կարեն Միրզոյանը շնորհակալություն է հայտնել Լուիս Լեոնարդո Ալմագրո Լեմեսին Արցախի ժողովրդի ապագայի վերաբերյալ արտահայտած վճռական դիրքորոշման համար։
«Ձեր ջանքերը, որոնք նպատակաուղղված են խաղաղություն և կայունություն բերելու մեր տարածաշրջան՝ հիմնված Արցախի ժողովրդի ինքնորոշման իրավունքի ճանաչման վրա, մեծապես ողջունելի են և խրախուսում եմ մեզ առաջ շարժվել մեր ընտրած ուղիով՝ ապրելու խաղաղության և անվտանգության մեջ, ազատ և ժողովրդավարական պետությունում», - նշված է նամակում։
ԼՂՀ արտաքին գործերի նախարարը համոզմունք է հայտնել, որ ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանի այցը Ուրուգվայ` 2011թ. և Ուրուգվայի Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Խորխե Օմար Օռիկո Միրալդիի այցը ԼՂՀ` 2012թ., նշանակալիորեն նպաստել են երկու երկրների միջև բարեկամության ամրապնդմանը, և հրավիրել է իր ուրուգվայցի գործընկերոջն այցելել Արցախ։

Karabakh FM sends letter to Foreign Minister of Uruguay
YEREVAN, JANUARY 27, ARMENPRESS. On January 26, Minister of Foreign Affairs of the Nagorno Karabakh Republic Karen Mirzoyan sent a letter to Minister of Foreign Affairs of the Oriental Republic of Uruguay Luis Leonardo Almagro Lemes.
The Ministry of Foreign Affairs of the Nagorno Karabakh Republic informed “Armenpress” in his letter Karen Mirzoyan thanked Luis Leonardo Almagro Lemes for his resolute stance on the future of the people of the Nagorno Karabakh Republic.
“Your efforts towards bringing peace and stability in our region based on the recognition of Artsakh people’s right to self-determination are highly appreciated, encouraging us to move forward on our chosen path to live in peace and security, in free and democratic state”, - the letter reads.
The NKR Minister of Foreign Affairs expressed confidence that the visit of NKR President Bako Sahakyan to Uruguay in 2011 and that of the parliamentary delegation led by President of the House of Representatives Jorge Omar Orrico Miraldi to the NKR in 2012 have significantly contributed to the enhancement of the friendship between two countries. Karen Mirzoyan also invited his colleague to visit Artsakh.