Հովիկ Աբրահամյանը ցավակցել է Ավետիսյանների հարազատներին ու մերձավորներին
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը ցավակցել է փոքրիկՍերյոժա Ավետիսյանի մահվան կապակցությամբ:
«Խոսքեր չեմ գտնում արտահայտելու այն խորը ցավը, որ կրկին վերապրեցի այսօր փոքրիկ Սերյոժայի մահվան գույժը լսելուն պես:Խորին ցավակցություն եմ հայտնում Ավետիսյանների հարազատներին ու մերձավորներին եւ իրենց հետ միասին կիսում այս ծանր վիշտը»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` նշել է Հովիկ Աբրահամյանը:
Ավետիսյանների ընտանիքի 6 անդամների սպանությունը տեղի է ունեցել 2015 թվականի հունվարի 12-ին՝ վաղ առավոտյան, ժամը 06:00-ի սահմաններում, նրանց մահը վրա է հասել հրազենային վնասվածքներից։ Ավետիսյանների ընտանիքից ողջ էր մնացել 6 ամսական փոքրիկը՝ Սերյոժա Արմենի Ավետիսյանը, ով կտրող-ծակող գործիքից ստացած վնասվածքներով տեղափոխվել է բժշկական կենտրոն: Նշանակվել են դատաբժշկական, դատատոքսիկոքիմիական, դատաձգաբանական փորձաքննություններ: Կասկածյալին ռուս սահմանապահները հայտնաբերել են հայ-թուրքական սահմանը հատելու փորձ կատարելիս եւ հանձնել 102-րդ ռուսական բազայի հրամանատարությանը: Պերմյակովը խոստովանել է մեղքը:

Hovik Abrahamyan expresses condolences to the Avetisyans’ relatives and close ones
YEREVAN, 19 JANUARY, ARMENPRESS. Prime Minister of the Republic of Armenia Hovik Abrahamyan has expressed his condolences on the death of little Seryozha Avetisyan.
“I can’t find the words to express the deep pain that I felt once again as soon as I heard the news about the death of little Seryozha. I express my deep condolences to the Avetisyans’ relatives and close ones and share their great sorrow,” Hovik Abrahamyan mentioned, as “Armenpress” reports.
The six members of the Avetisyan family were shot and killed at around 6 a.m. on January 12, 2015. The only survivor was 6-month old Seryozha Avetisyan, who was transferred to a hospital with injuries caused by a cutting and piercing tool. There have been forensic medicine, forensic toxic-chemical and ballistic expert examinations. Russian border guards found the suspect while he was trying to cross the Armenian-Turkish border and handed him over to the commanders of the 102ndRussian military base. Permyakov has confessed his crime.
On January 19 at 17:02, six-month old Seryozha Avetisyan also died after fighting for his life for a week.