Հայաստանի, Արցախի ու Սփյուռքի եռամիասնությամբ իրականություն են դառնալու համազգային մեր գաղափարները. ՀՀ վարչապետ
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ամանորյա ուղերձ է հղել։Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, Հովիկ Աբրահամյանը նշել է.
Ավարտին է մոտենում 2014 թվականը, և շուտով մենք կշրջենք մեր տարեգրության ևս մեկ էջ: Տարեմուտի այս վերջին ժամերին ցանկանում եմ շնորհավորանքի ու բարեմաղթանքի խոսք ուղղել Հայաստանի Հանրապետության ողջ ժողովրդին, արցախցիներին, աշխարհասփյուռ հայությանը: Թո՛ղ գալիք՝ 2015 թվականը մեր պետության համար լինի խաղաղության և ստեղծագործ աշխատանքի տարի:
Անցնող տարին մեր երկրի առաջընթացի ճանապարհին ևս մեկ դժվարին ժամանակահատված էր, որը կարողացանք հաղթահարել առանց մեծ ցնցումների: Այն իր դժվարություններով հանդերձ, ևս մի քայլ եղավ մեր պետականության ամրապնդման, երկրի հզորացման և մեր կյանքի բոլոր բնագավառների բարեփոխման ճանապարհին:
2014 թվականի մայիսին ձևավորված նոր կառավարությունն իր գործունեության առանցքում է պահում քաղաքացուն և նրա կարիքները: Մենք գիտակցում ենք, որ դեռևս կան բազմաթիվ չլուծված խնդիրներ: Մենք ունենք դրանց լուծման համար հստակ ծրագիր և քաղաքական կամք:
Հայաստանի կառավարությունը շարունակելու է հետևողական քայլեր ձեռնարկել տնտեսության հետագա զարգացման, գործարար միջավայրի բարելավման և արտաքին գործոններով պայմանավորված ռիսկերի նվազեցման ուղղությամբ: Համոզված եմ, որ Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանի ղեկավարությամբ և մեր անձնվեր աշխատանքով ու համատեղ ջանքերով 2015 թվականին մենք կարձանագրենք նոր հաջողություններ:
Այն, ինչ մենք անում ենք այսօր, առաջին հերթին անում ենք գալիք սերունդների համար, որպեսզի նրանք ապրեն խաղաղ, անվտանգ ու բարեկեցիկ երկրում, որտեղ պահպանում են ազգային ավանդույթները և ձգտում նոր նպատակների: Մեզնից յուրաքանչյուրի անձնական նպատակները անբաժան են Հայաստանից, մեր երկրի նկատմամբ ջերմ ու անկեղծ զգացումներից:
Ես հավատում եմ մեր հավաքական ուժին և համոզված եմ, որ Հայաստանի, Արցախի ու Սփյուռքի եռամիասնությամբ, մեր մտավոր ու նյութական ներուժի համադրմամբ իրականություն են դառնալու համազգային մեր գաղափարներն ու հայրենանվեր նպատակները:
Սիրելի՛ հայրենակիցներ
Տարեմուտի այս նվիրական պահին կուզենայի շեշտել մեր հասարակության, ամբողջ ժողովրդի միասնության անհրաժեշտությունը: Դա հատկապես կարևոր է Ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի նախաշեմին, երբ մենք ևս մեկ անգամ աշխարհին կվերահաստատենք մեր անմեղ զոհերի հիշատակը ոգեկոչելու, նրանց երազած հայրենիքը կերտելու մեր անկոտրում կամքը:
Մեկ անգամ ևս շնորհավորելով Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան լուսավոր տոների առթիվ՝ մաղթում եմ ձեզ, սիրելի հայրենակիցներ, առողջություն, անձնական երջանկություն և բարօրություն: Թո՛ղ խաղաղությունը անխախտ լինի Հայոց աշխարհում: Թո՛ղ 2015 թվականը միայն ձեռքբերումների և բարի գործերի իրականացման տարի լինի:

All our national ideas will come true through the trinity of Armenia, Artsakh and the Diaspora: PM Hovik Abrahamyan
All our national ideas  will come true through the trinity of Armenia, Artsakh and the Diaspora: PM Hovik Abrahamyan
YEREVAN, 30 DECEMBER, ARMENPRESS.Prime Minister of RA Hovik Abrahamyan made a New Year's address.As the Department of Information and Public Relations of the Government of the Republic of Armenia reports to “ArmenPress”, Hovik Abrahamyan said:
"
2014 is nearing its end, and soon we will turn another page in our history. At these last hours of the outgoing year, I wish to offer my congratulations and best wishes to all the people of the Republic of Armenia, Artsakh and Armenians worldwide. Let the year 2015 be one of peace and creativity in our State.
The year 2014 was a difficult stage on the way to progress that we were able to overcome without great shocks. Along with a multitude of challenges, yet it was another step toward strengthened statehood, toward a more powerful country and reforms in all aspects of our life.
Formed in May, 2014, the new government keeps focus on the citizens and their needs. We realize that many problems still go unsolved. But we have a clear-cut program and the necessary political will to cope with them.
The government of Armenia will continue to take specific steps toward economic development, improved business environment and reduced risks caused by external factors. I am convinced that strong with President Serzh Sargsyan’s leadership, through dedicated work and cooperative effort, we will boast new achievements in 2015.
What we are doing today, first of all we do for the coming generations, so that they could live in a peaceful, secure and prosperous country where the national traditions are safeguarded and new development targets are set. The personal aspirations of each of are inseparable from Armenia, nurturing warm and sincere feelings toward our homeland.
I do believe in our collective strength and I am sure that all our national ideas and patriotic goals will come true through the trinity of Armenia, Artsakh and the Diaspora, through our intellectual and material potential.
On New Year’s Eve, I would like to emphasize the need for unity in society and the whole nation. This is especially important on the eve of the 100th anniversary of the Armenian Genocide as we are going to once again commemorate our innocent victims demonstrating our unwavering will to build the homeland of their dream.
Reiterating my Season’s greetings, I wish you, dear compatriots, robust health, much happiness and prosperity. May peace be unbroken in the Armenian world. May 2015 be a year of achievements and good deeds.