Նախագահ Սերժ Սարգսյանը ծննդյան 70-րդ տարեդարձի առթիվ շնորհավորել է Լևոն Մալխասյանին
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀՆախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ ժողովրդական արտիստ Լևոն Մալխասյանին՝ ծննդյան 70-րդ տարեդարձի առթիվ. «Դուք հայկական ջազի փառավոր ավանդույթները ստեղծագործաբար շարունակողներից եք՝ երաժիշտ, ով դարձավ նոր ավանդույթների ստեղծող ու տարածող և նոր մակարդակի բարձրացրեց հայկական ջազի միջազգային համբավն ու հեղինակությունը»,- ասված է Հանրապետության Նախագահի շնորհավորական ուղերձում:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից,Սերժ Սարգսյանը հոբելյանի առթիվ նաև հեռախոսազրույց է ունեցել Լևոն Մալխասյանի հետ, մաղթել նրան քաջառողջություն, երկար տարիների կյանք և ստեղծագործական նոր խիզախումներ՝ ի փառս հայ երաժշտարվեստի:

YEREVAN, 24 DECEMBER, ARMENPRESS. President of the Republic of Armenia Serzh Sargsyan sent today a congratulatory message to People’s Artist of the Republic of Armenia Levon Malkhasyan on the occasion of his 70thbirth anniversary.“You are one of the people who continues the glorious traditions of Armenian jazz with your compositions. You are a musician who created and disseminated the new traditions and made Armenian jazz more popular and raised its reputation to a higher level,”as stated in the congratulatory message of the President of the Republic of Armenia.
As the Department of Public Relations and Mass Media of the Structure of the Office to the President of the Republic of Armenia reports to “ArmenPress”, on the occasion, Serzh Sargsyan also had a telephone conversation with Levon Malkhasyan, wished him good health, longevity and more success for the glory of Armenian music.