ՀՀ վարչապետը կարևորել է ՍԴՀԿ-ի դերը համազգային նշանակություն ունեցող գործընթացներում
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է Սոցիալ դեմոկրատ Հնչակյան կուսակցության կենտրոնական վարչության ատենապետ Հակոբ Տիգրանյանին, փոխատենապետ, Լիբանանի խորհրդարանի անդամ Սեպուհ Գալփակյանին և ՍԴՀԿ վարչության անդամ Գևորգ Պերկուպերկյանին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ողջունելով հյուրերին՝ վարչապետը կարևորել է ավանդական այս կուսակցության դերը համազգային նշանակություն ունեցող գործընթացներում և կառավարության անունից համագործակցությունը շարունակելու պատրաստակամություն հայտնել:
ՍԴՀԿ ներկայացուցիչները ողջունել են ՀՀ կառավարության կողմից տարբեր ոլորտներում բարեփոխումների իրականացումը և վերահաստատել կուսակցության պատրաստակամությունը՝ շարունակելու աջակցել իշխանություններին հայ ժողովրդի և պետության առջև ծառացած կարևոր խնդիրների լուծման գործում:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը մտքեր են փոխանակել ՀՀ կառավարության տնտեսական քաղաքականության՝ գործարար միջավայրի բարելավման և տնտեսության մեջ ներդրումների ներգրավման ուղղությամբ կատարվող բարեփոխումների, ինչպես նաև Հայաստանի տնտեսական զարգացման հեռանկարների վերաբերյալ։ Արծարծվել են նաև ՍԴՀԿ-ի հետ երկխոսությանը և համագործակցությանը վերաբերող հարցեր:

Премьер-министр Армении принял руководителей Социально-демократической партии «Гнчакян»
Премьер-министр Армении Овик Абрамян принял руководителя центрального управления Социально-демократической партии «Гнчакян» (СДПГ) Акопа Тиграняна, заместителя руководителя, члена Совета Ливана Сепуха Галпакяна и члена управления СДПГ Геворга Перкуперкяна.
Как сообщили Арменпресс в Управлении информации и связей с общественностью правительства Армении, приветствуя гостей, премьер отметил важную роль этой традиционной партии в процессах общенационального значения и от имени правительства выразил готовность продолжать сотрудничество.
Представители СДПГ поприветствовали реформы правительства Армении в разных сферах и подтвердили готовность партии продолжать содействие властям в решении вставших перед армянским народом и государством важнейших вопросов.
Стороны обменялись мнениями вокруг экономической политики правительства Армении, реформ по улучшению предпринимательской среды и привлечению инвестиций в экономику, а также перспектив экономического развития страны.