Վարչապետը խոստանում է պայքարել Հայաստանի տնտեսության զարգացման համար
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի կառավարությունն ամեն ինչ անելու է, որպեսզի պետական բյուջեն լինի իրատեսական: Այս մասին ՀՀԿ գործադիր մարմնի նիստից առաջ լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը՝ պատասխանելով դիտարկմանը, թե ընդդիմադիր քաղաքական ուժերը թերահավատորեն են վերաբերում կառավարության պնդումներին, թե բյուջեն սոցիալական է, նաև կարծում են, որ կառավարությունը կձախողվի: «Ես ամեն ինչ անելու եմ, որ նրանց կանխատեսումները չիրականանան: Իհարկե, քաղաքական ուժերի կանխատեսումներով առաջնորդվելը ես դրական չեմ գնահատում: Ուղղակի, մենք ամեն ինչ անելու ենք, որ մեր բյուջեն լինի իրատեսական: Մենք հենց այդպես էլ մտածում ենք, ու ամեն ինչ անելու ենք, որ իրենք հուսախաբ լինեն»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նշեց վարչապետը:
Նա ընդգծեց, որ բոլորը պետք է հասկանան, որ հաջողության կարելի է հասնել միասնական ուժերով, այլ ոչ թե չհավատալով ու վատ բաներ կանխատեսելով: «Մենք պայքարելու ենք, որ մեր տնտեսությունը զարգանա, և ես հույսեր ունեմ և կան հիմքեր, որ մենք հաջողության կհասնենք»,- ընդգծեց վարչապետը:
ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստերում արդեն ավարտվել են ՀՀ 2015թ. պետական բյուջեի նախագծի նախնական քննարկումները: Առաջիկայում ԱԺ հանձնաժողովները պետբյուջեի նախագիծը կքննարկեն նաև առանձին-առանձին, որից հետո ՀՀ ԱԺ նախագահի որաշմամբ այն կընդգրկվի խորհրդարանի քառօրյա նիստի օրակարգում:

Правительство обещает бороться за экономическое развитие Армении
Правительство Армении сделает все возможное для того, чтобы госбюджет был реалистичным. Как сообщает Арменпресс, об этом перед началом заседания исполнительного органа Республиканской партии Армении (РПА) заявил премьер-министр Овик Абрамян, отвечая на замечание о том, что оппозиционные политические силы с недоверием относятся к утверждениям правительства, что бюджет социальный, а также считают, что правительству не удастся выполнить бюджет.
«Я сделаю все, чтобы их прогнозы не оправдались. Конечно, я не считаю положительным явлением руководство по прогнозам политических сил. Просто мы сделаем все, чтобы наш бюджет был реалистичным», - отметил премьер.
Он подчеркнул, что все должны понять, что успеха можно достичь только совместными усилиями, а не недоверием и плохими прогнозами. «Мы будем бороться, чтобы наша экономика развивалась, и я надеюсь и есть предпосылки для того, чтобы мы достигли успехов», - подчеркнул Абрамян.