Վարչապետը վստահեցնում է, որ կառավարությունը շարունակելու է պայքարել ստվերի դեմ
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ կառավարությունը պայքարում է և շարունակելու է պայքարել ստվերի դեմ: Այս մասին ՀՀԿ գործադիր մարմնի նիստից առաջ լրագրողների հետ զրույցում նշեց ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը: «Մենք ստվերի դեմ պայքարել ենք, և շարունակելու ենք պայքարել»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նշեց վարչապետը:
Դիտարկմանը, թե ստվերի դեմ պայքարի արդյունքները պետբյուջեի նախագծում արտացոլված չեն, ՀՀ վարչապետը հարցով պատասխանեց. «Դուք որ հարց եք տալիս…այսինքն` բյուջում ի՞նչը պիտի երևա»:
Լրագրողների հետ զրուցելուց առաջ ՀՀ վարչապետը զրուցեց նաև մի խումբ օդաչուների հետ, ովքեր պահանջում էին վերականգնել հաշմանդամ օդաչուների խախտված իրավունքները: ՀՀ վարչապետը խոստացավ նոյեմբերի 1-ին ընդունել նրանց:

Премьер-министр Армении уверяет, что правительство продолжит борьну против теневой экономики
Правительство Армении борется и будет продолжать бороться против теневой экономики. Как сообщает Арменпресс, перед началом заседания Исполнительного органа Республиканской партии об этом сказал журналистам премьер-министр Армении Овик Абрамян.
«Мы боролись против тени и будем продолжать бороться», - сказал премьер.
На замечание о том, что в проекте госбюджета страны не отражены результаты борьбы против теневой экономики, премьер задал вопрос журналисту: «Вы задается вопрос… А что должно быть видно в бюджете?»
До беседы с журналистами премьер побеседовал также с группой летчиков, которые требовали восстановить нарушенные права летчиков-инвалидов. Премьер пообещал принять их 1 ноября.