Հանրապետական կուսակցությունը պարգևատրեց լավագույն մանկավարժներին
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ; Հայաստանի վարչապետ, Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության նախագահի տեղակալ Հովիկ Աբրահամյանն «Առնո Բաբաջանյան» համերգասրահում մասնակցեց Ուսուցչի օրվա առթիվ ՀՀԿ կանանց խորհրդի կողմից կազմակերպված հանդիսավոր միջոցառմանը:
Ինչպես փոխանցում է «Արմենպրես»-ը` շնորհավորելով ուսուցիչներին մասնագիտական տոնի առթիվ՝ Հովիկ Աբրահամյանը բարձր գնահատեց նրանց ներդրումը մատաղ սերնդի կրթության և հայրենասիրական դաստիարակության գործում: Վարչապետը վստահեցրեց, որ մանկավարժների խնդիրները մշտապես գտնվում են ՀՀ կառավարության ուշադրության կենտրոնում:
Ուսուցչի օրվա առթիվ, կրթության ու մանկավարժության բնագավառում ներդրած մեծ ավանդի համար, ՀՀԿ նախագահի տեղակալ Հովիկ Աբրահամյանը ՀՀ Նախագահ, ՀՀԿ նախագահ Սերժ Սարգսյանի անունից պատվոգրեր և շնորհակալագրեր հանձնեցմի խումբ մանկավարժների: Հանրապետության տարբեր մարզերը ներկայացնող ավելի քան մեկ տասնյակ ուսուցիչներ պարգևատրվեցին ՀՀ վարչապետի հուշամեդալով:
2014 թ. լավագույն մանկավարժներին գերատեսչական մեդալներով պարգևատրեցին նաև ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանը և ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Արա Նազարյանը: Միջոցառմանը մասնակցում էին ԱԺ պատգամավորներ, պետական կառավարման և տեղական ինքնակառավարման մարմինների, հանրապետության մարզերի և մայրաքաղաքի կրթության բնագավառի ներկայացուցիչներ, մանկավարժներ:

Республиканская партия наградила лучших учителей
Премьер-министр Армении, вице-председатель РПА Овик Абрамян принял участие в торжественном мероприятии, организованном женским советом РПА по случаю Дня учителя в Концертном зале им. АрноБабаджаняна.
Как передает Арменпресс, поздравляя учителей, премьер высоко оценил их роль в воспитании и образовании подрастающего поколения. Он заверил присутствующих, что проблемы педагогов постоянно находятся в центре внимания правительства страны.
По случаю Дня учителя и за очевидные заслуги в этой сфере Овик Абрамян от имени президента страны Сержа Саргсяна вручил группе учителей почетные и благодарственные грамоты. Более 10 учителям были вручены памятные медали премьер-министра Армении.
Лучшим педагогам 2014г. министр Армен Ашотян и замминистра обороны Ара Назарян вручили медалисвоих ведомств. В церемонии награждения приняли участие депутаты НС, представители органов государственного управления и местного самоуправления, образовательных учреждений республики.