Սերժ Սարգսյանը Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանին շնորհավորել է Թուրքիայի Նախագահի պաշտոնում ընտրվելու առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանին՝ Թուրքիայի Հանրապետության Նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության եւ տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, Նախագահի ուղերձում ասված է.
Շնորհավորում եմ Ձեզ Թուրքիայի Հանրապետության Նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ: Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, իսկ Թուրքիայի ժողովրդին` բարեկեցություն և առաջընթաց:
Ստանձնելով Թուրքիայի Հանրապետության Նախագահի պաշտոնը` Դուք անկասկած ունեք հնարավորություն Ձեր եռանդը ներդնելու մեր կողմից ձեռք բերված երկկողմ պայմանավորվածություններն առանց նախապայմանների կյանքի կոչելու գործում:

YEREVAN, AUGUST 13, ARMENPRESS. The President of the Republic of Armenia Serzh Sargsyan has sent a congratulatory message to Recep Tayyip Erdoğan on the occasion of election on the post of the President of Turkey. The Mass Media and Public Relations Department of the President’s Office informed “Armenpress” that President Serzh Sargsyan’s message particularly runs as follows:
“Your Excellency!
I congratulate you on being elected as President of the Republic of Turkey. I wish you good health, as well as prosperity and progress to the people of Turkey.
Assuming the office of President of the Republic of Turkey, you will indeed have the opportunity to make a personal effort to give effect to our bilateral agreements without preconditions.