Սերժ Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Չինաստանի նախագահին
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանն օգոստոսի 4-ին ցավակցական հեռագիր է հղել Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության Նախագահ Սի Ծինփինին՝ Յուննան նահանգում տեղի ունեցած ավերիչ երկրաշարժի պատճառած բազմաթիվ մարդկային կորուստների, ինչպես նաև մեծածավալ ավերածությունների կապակցությամբ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
«Վստահ եմ, որ Չինաստանի կառավարության կողմից ձեռնարկված վճռական միջոցառումները թույլ կտան արագ հաղթահարել այս դաժան փորձությունը:
Կիսելով Ձեր և բարեկամ Չինաստանի ժողովրդի վիշտը` մաղթում եմ վիրավորներին շուտափույթ ապաքինում, իսկ զոհվածների հարազատներին և Չինաստանի ողջ ժողովրդին` տոկունություն և ոգու արիություն»-ասված է ՀՀ Նախագահի ցավակցական հեռագրում։

Серж Саргсян направил президенту Китая телеграмму соболезнования
Президент Армении Серж Саргсян 4 августа направил председателю (президенту) Китая Си Цзиньпину телеграмму соболезнования в связи с многочисленными человеческими жертвами в результате разрушительного землетрясения в провинции Юннань. Об этом Арменпресс сообщили в пресс-службе президента РА.
«Уверен, что предпринятые руководством Китая решительные меры позволят в кратчайшее время преодолеть это тяжкое испытание.
Разделяя скорбь народа Китая и Вашу, желаю раненым скорейшего выздоровления, а родным погибших и всему китайскому народу – выдержки и крепости духа», - говорится в послании президента РА.