Սերժ Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Չինաստանի նախագահին
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանն օգոստոսի 4-ին ցավակցական հեռագիր է հղել Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության Նախագահ Սի Ծինփինին՝ Յուննան նահանգում տեղի ունեցած ավերիչ երկրաշարժի պատճառած բազմաթիվ մարդկային կորուստների, ինչպես նաև մեծածավալ ավերածությունների կապակցությամբ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
«Վստահ եմ, որ Չինաստանի կառավարության կողմից ձեռնարկված վճռական միջոցառումները թույլ կտան արագ հաղթահարել այս դաժան փորձությունը:
Կիսելով Ձեր և բարեկամ Չինաստանի ժողովրդի վիշտը` մաղթում եմ վիրավորներին շուտափույթ ապաքինում, իսկ զոհվածների հարազատներին և Չինաստանի ողջ ժողովրդին` տոկունություն և ոգու արիություն»-ասված է ՀՀ Նախագահի ցավակցական հեռագրում։

Serzh Sargsyan sends telegram of condolences to China’s President
YEREVAN, AUGUST 4, ARMENPRESS. The President of the Republic of Armenia Serzh Sargsyan on August 4 sent a telegram of condolences to the President of the People’s Republic of China Xi Jinping, over multiple human losses, as well as large-scale damage caused by the devastating earthquake in China’s southwestern Yunnan province. "Armenpress" was informed about this from the Department of Public Relations and Mass Media of the President’s Office.
"I am confident that the decisive measures taken by the Chinese government will help overcome this severe trial.
Sharing your grief and the grief of the friendly Chinese people, and I wish a speedy recovery to the injured and endurance and courage to the families of the victims and the whole people of China," says the telegram of condolences of the President of Armenia.