Լավ է ուշ, քան երբեք. Հովիկ Աբրահամյանը` Հայաստանի ԵՏՄ անդամակցության գործընթացի ուշանալու մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանը շարունակում է բանակցությունները Եվրասիական տնտեսական միությանն անդամակցության վերաբերյալ: Այս մասին ՀՀԿ գործադիր մարմնի նիստից առաջ լրագրողերի հետ զրույցում նշեց ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե ինչու է ուշանում ԵՏՄ-ին Հայաստանի անդամակցության գործընթացը: «Լավ է ուշ, քան երբեք: Քննարկումներն այս պահին շարունակվում են: Դրանք գործընթացներ են, որոնք քննարկվում են, և արդեն ասվել է, որ կան խնդիրներ, որոնք պետք է լուծվեն: Ես կարծում եմ, որ հուլիսի 3-ից հետո ինչ-որ բան պարզ կլինի»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդամբ՝ ընդգծեց նա:
Հովիկ Աբրահամյանը նշեց, որ կարծում է, թե Հայաստանը կանդամակցի ԵՏՄ-ին, սակայն չբացառեց, որ ժամկետների հարցում կարող են փոփոխություններ լինել: «Ես կարծում եմ, որ այդ գործընթացը կկայանա, սակայն ժամկետների հարցում կարող են փոփոխություններ լինել»,- ասաց վարչապետը:

Better late, than never: Hovik Abrahamyan on process of Armenia’s accession to EEU
YEREVAN, JANUARY 26, ARMENPRESS. Armenia continues negotiations on the accession to the Eurasian Economic Union. The Prime Minister of the Republic of Armenia Hovik Abrahamyan stated this in a conversation with the journalists before the ARP Executive body session in response to the question on why the process of Armenia’s accession to the Eurasian Economic Union is late.
“Better late, than never. The discussions continue at this moment. They are processes which are discussed and it has been already said that there are issues which should be solved. I think something will be clear after July 3,” he underscored as reported by Armenpress.
Hovik Abrahamyan noted that he believes that Armenia will join the EEC, but he did not exclude that there may be changes in terms of dates.