Նոր ձևավորված կառավարությունը հանդես է գալու համակարգային փոփոխություններով. ՀՀ վարչապետ
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նոր ձևավորված կառավարությունը հանդես է գալու համակարգային փոփոխություններով` նպատակ ունենալով լուծել քաղաքացու խնդիրներն ու նպաստել տնտեսական զարգացմանը: Այս մասին ՀՀԿ 15-րդ համագումարի ժամանակ նշեց ՀՀ վարչապետ, ՀՀԿ փոխնախագահ Հովիկ Աբրահամյանը:
«Նոր կառավարության տեսլականում նոր աշխատատեղերի բացումն է, փոքր և միջին բիզնեսի զարգացումը, հարկային դաշտի պարզեցումը: Կառավարության քաղաքականության մեջ մեծ ուշադրություն է հատկացվելու գյուղացուն, ով ամեն օր և ամենուր զգալու է կառավարության աջակցությունը»,- ընդգծեց նա:
Դիմելով կուսակիցներին` Հովիկ Աբրահամյանը շեշտեց, որ բոլոր այն խնդիրները, որով քաղաքացիները դիմում են կուսակցությանը` առաջին հերթին իր խնդիրներն են և դրանք իր մտահոգության կենտրոնում են: «Այս կառավարությունը ձեր կառավարություն է, և ես ձեզանից մեկն եմ: Կառավարության դուռը միշտ բաց է կուսակիցների համար, և ես էլ ձեզ պես մտահոգվում եմ քաղաքացիների խնդիրներով ու հավաստիացնում, որ քաղաքացին զգալու է կառավարության աջակցությունը յուրաքանչյուր հարցում»,- նշեց Հովիկ Աբրահամյանը:

Новое правительство выступит с системными преобразованиями – премьер-министр РА
Новое правительство выступит с системными преобразованиями – с целью решить проблемы рядового гражданина и стимулировать развитие экономики. Об этом в ходе XV съезда РПА сказал премьер-министр Армении, вице-председатель РПА Овик Абрамян.
«В планах нового правительства – создание новых рабочих мест, развитие малого и среднего бизнеса, упрощение налогового поля. В политике правительства большое внимание будет оказано крестьянину, он будет постоянно чувствовать нашу помощь», - подчеркнул он.
Обращаясь к однопартийцам, премьер отметил, что проблемы, с которыми граждане обращаются к партии – в первую очередь, это его проблемы, и они всегда будут в фокусе его внимания. «Новое правительство – это ваше правительство, а я – один из вас. Двери правительства всегда открыты для однопартийцев, и я, как и любой из вас, озабочен проблемами граждан. И уверяю вас: гражданин будет чувствовать внимание правительства в любом вопросе», - сказал Овик Абрамян.