Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն արձակուրդի հարցում օրինակ կծառայի կառավարության անդամների համար
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը այս տարի որոշել է չհանգստանալ: Իսկ հանգստանալու դեպքում էլ, նա արձակուրդը կանցկացնի միայն Հայաստանում: Մայիսի 23-ին լրագրողների հետ ճեպազրույցում վարչապետը համաձայնեց լրագրողի այն դիտարկմանը, որ պետք է կառավարության անդամներին կոչ անել` հանգստանալ ոչ թե արտասահմանում, այլեւ Հայաստանում: «Այո, ես կհորդորեմ, եւ իմ կարծիքով` դա նրանց պարտքն է, որ Հայաստանում հանգստանան»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` ասաց Հովիկ Աբրահամյանը:
Վարչապետը 119 դպրոցում ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանի հետ ներկա գտնվեց «Վերջին զանգի» արարողությանը: Հանրապետության 25 հազար 12-րդ դասարանցիների համար այսօր հնչում է դպրոցական վերջին զանգը:

Armenia's PM to serve as example for members of Government regarding holidays
YEREVAN, MAY 23, ARMENPRESS. The Prime Minister of the Republic of Armenia Hovik Abrahamyan decided not to have a rest this year. If he decides to rest, he will spend his holidays only in Armenia. In a conversation with the journalists on May 23 the Prime Minister agreed with the observation of the journalist that we should urge the members of the Government to have a rest not abroad, but in Armenia. “Yes, I will urge, and in my opinion it is their duty to rest in Armenia,” Hovik Abrahamyan said as reported by Armenpress.
The Prime Minister along with the Minister of Education and Science of the Republic of Armenia Armen Ashotyan Attended the ceremony of “the Last bell” at school N. 119. Today, the last bell sounds for 25 thousand 12th graders in the Republic.