Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն արձակուրդի հարցում օրինակ կծառայի կառավարության անդամների համար
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը այս տարի որոշել է չհանգստանալ: Իսկ հանգստանալու դեպքում էլ, նա արձակուրդը կանցկացնի միայն Հայաստանում: Մայիսի 23-ին լրագրողների հետ ճեպազրույցում վարչապետը համաձայնեց լրագրողի այն դիտարկմանը, որ պետք է կառավարության անդամներին կոչ անել` հանգստանալ ոչ թե արտասահմանում, այլեւ Հայաստանում: «Այո, ես կհորդորեմ, եւ իմ կարծիքով` դա նրանց պարտքն է, որ Հայաստանում հանգստանան»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` ասաց Հովիկ Աբրահամյանը:
Վարչապետը 119 դպրոցում ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանի հետ ներկա գտնվեց «Վերջին զանգի» արարողությանը: Հանրապետության 25 հազար 12-րդ դասարանցիների համար այսօր հնչում է դպրոցական վերջին զանգը:

Премьер Овик Абрамян рекомендует членам правительства отдыхать в Армении
Премьер-министр Армении Овик Абрамян решил в этом году не уходить в отпуск, а в случае отпуска намерен проводить свой отдых только в Армении. Как сообщает Арменпресс, в беседе с журналистами 23 мая он согласился с их точкой зрения, что следует призвать членов правительства отдыхать не за рубежом, а в Армении. «Я порекомендую им то же самое. На мой взгляд, это их долг – отдыхать именно в Армении», - сказал премьер.
Овик Абрамян вместе с министром образования и науки Арменом Ашотяном присутствовал на церемонии Последнего звонка, который сегодня прозвенит для 25 тысяч выпускников школ по всей Армении.