Նախագահ Սերժ Սարգսյանը ցավակցական հեռագրեր է հղել Բոսնիա և Հերցեգովինայի ու Սերբիայի նախագահներին
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀՆախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ցավակցական հեռագրեր է հղել Բոսնիա և Հերցեգովինայի Հանրապետության Նախագահության Նախագահ Բակիր Իզեթբեգովիչին և Սերբիայի Հանրապետության Նախագահ Տոմիսլավ Նիկոլիչին՝ Բոսնիա և Հերցեգովինային ու Սերբիային պատուհասած ավերիչ ջրհեղեղի կապակցությամբ, որը տասնյակ մարդկային զոհերի և ահռելի ավերածությունների պատճառ է դարձել` հասցնելով նյութական մեծ վնասներ։
Ինչպես«Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից,Սերժ Սարգսյանը խորին ցավակցություն և զորակցություն է հայտնել նախագահներ Բակիր Իզեթբեգովիչին և Տոմիսլավ Նիկոլիչին, զոհվածների ընտանիքներին, Բոսնիա և Հերցեգովինայի ու Սերբիայի բարեկամ ժողովուրդներին և նրանց դժվարին այս պահը հաղթահարելու համար մաղթել համբերություն, ուժ ու կորով:
Հանրապետության Նախագահը վստահություն է հայտնել, որ Բոսնիա և Հերցեգովինայի ու Սերբիայի իշխանությունների կողմից ձեռնարկված միջոցառումները թույլ կտան հաղթահարել այդ երկրներին պատուհասած դաժան փորձությունը:

Armenia’s President sends letters of condolence to Presidents of Bosnia and Herzegovina and Serbia
YEREVAN, MAY 19, ARMENPRESS. Today, the President of the Republic of Armenia Serzh Sargsyan sent letters of condolence to the President of the Presidency of Bosnia and Herzegovina Bakir Izetbegovićand the President of Serbia Tomislav Nikolić on the occasion of devastating floods in Bosnia and Herzegovina and Serbia which caused dozens of human losses and enormous damage giving great enormousravage.
The Department of Mass Media and Public Relations of the President’s Staff of the Republic of Armenia informed Armenpress that Serzh Sargsyan expressed his deepest condolences and sympathies to the Presidents Bakir Izetbegovićand Tomislav Nikolić, families of the dead people, friendly people of Bosnia and Herzegovina and Serbia. The President of the Republic of Armenia wished them patience, strength and stamina to overcome this difficult moment. |
Serzh Sargsyan expressed confidence that the measures taken by the authorities of Bosnia and Herzegovina and Serbia will allow these countries to overcome the devastating severe incident.