Նախագահ Սերժ Սարգսյանը ցավակցական հեռագրեր է հղել Բոսնիա և Հերցեգովինայի ու Սերբիայի նախագահներին
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀՆախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ցավակցական հեռագրեր է հղել Բոսնիա և Հերցեգովինայի Հանրապետության Նախագահության Նախագահ Բակիր Իզեթբեգովիչին և Սերբիայի Հանրապետության Նախագահ Տոմիսլավ Նիկոլիչին՝ Բոսնիա և Հերցեգովինային ու Սերբիային պատուհասած ավերիչ ջրհեղեղի կապակցությամբ, որը տասնյակ մարդկային զոհերի և ահռելի ավերածությունների պատճառ է դարձել` հասցնելով նյութական մեծ վնասներ։
Ինչպես«Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից,Սերժ Սարգսյանը խորին ցավակցություն և զորակցություն է հայտնել նախագահներ Բակիր Իզեթբեգովիչին և Տոմիսլավ Նիկոլիչին, զոհվածների ընտանիքներին, Բոսնիա և Հերցեգովինայի ու Սերբիայի բարեկամ ժողովուրդներին և նրանց դժվարին այս պահը հաղթահարելու համար մաղթել համբերություն, ուժ ու կորով:
Հանրապետության Նախագահը վստահություն է հայտնել, որ Բոսնիա և Հերցեգովինայի ու Սերբիայի իշխանությունների կողմից ձեռնարկված միջոցառումները թույլ կտան հաղթահարել այդ երկրներին պատուհասած դաժան փորձությունը:

Президент Армении направил телеграммы соболезнования президентам Боснии и Герцеговины и Сербии
Президент Армении Серж Саргсян 19 мая направил телеграммы соболезнования президенту Боснии и Герцеговины Бакиру Изетбеговичу и президенту Сербии Томиславу Николичу в связи с наводнениями в этих стран, ставших причиной десятков жертв и огромных материальных уронов.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ аппарата президента Армении, Серж Саргсян выразил глубокие соболезнования президентам Бакиру Изетбеговичу и Томиславу Николичу, семьям погибших, дружественным народам Боснии и Герцеговины и Сербии, пожелав им терпения, сил и воли для преодоления этой тяжелой утраты.
Саргсян выразил уверенность, что предпринятые властями мероприятия позволят преодолеть это страшное бедствие, настигшее дружественных стран.